Veidai

2022.01.11 13:56

Havajuose su šeima COVID-19 susirgusi Vaiva Rykštaitė: labiausiai išgyvenau dėl rudenį gimusio sūnaus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2022.01.11 13:56

„Einu miegoti ir nieko neskauda! Kaip gera“, – savo socialiniame tinkle pasidžiaugė Havajuose gyvenanti rašytoja Vaiva Rykštaitė, kurios šeima metų pradžioje užsikrėtė COVID-19. Portalui LRT.lt ji sakė, kad sunkiausia buvo pirmoji para, netrūko nerimo ir dėl vaikų, ypač neramino rudenį gimusio sūnaus būklė.

Ir Vaiva, ir jos vyras yra paskiepyti dviem vakcinomis nuo koronavirusinės infekcijos, ji antrąjį skiepą gavo praėjusią gegužę. Kad į šeimos namus įsisuko COVID-19 parodė gydytojų atlikti testai.

„Pirmiausia susirgo vyras. Nemaniau, kad jam COVID-19, nes jis sirgo gan lengvai – vieną dieną jam pakilo temperatūra, tačiau kitą dieną viskas, rodos, praėjo. Tada susirgo vidurinioji dukrytė Indraja, jai temperatūra pakilo iki 39.5 laipsnių. Netrukus susirgau aš, vyriausia dukra Žemyna ir galiausiai kūdikis. Taip per porą dienų susirgo visa šeima“, – pasakojo V. Rykštaitė.

Jai sunkiausia buvo pirma para – kelias valandas laikėsi 40 laipsnių temperatūra, kurios pažeminti negalėjo ir vaistai, taip pat labai skaudėjo galvą, nugarą, laužė kaulus.

„Kitą dieną pradėjo skaudėti gerklę. Vyro liga klostėsi panašiai, tik gerokai lengvesne forma. Vaikams pakilusi aukšta temperatūra laikėsi porą dienų, tačiau kitų simptomų jos nepajuto“, – sakė pašnekovė.

Labiausiai ją neramino praėjusį rudenį gimusio sūnaus būklė: „Temperatūra nebuvo aukšta, tačiau jis kelias dienas buvo irzlus, verkė, dejavo. Deja, pasakyti, kas jam yra jis negali, taigi dėl jo išgyvenau labiausiai.“

Kelias dienas V. Rykštaitė praleido lovoje – nors temperatūra nebepakilo, ji jautėsi gan silpna ir reikėjo laiko atgauti jėgas. „Namais rūpinasi vyras, man tereikėjo žindyti mažylį. Buitis nebuvo problema, tačiau išgyvenimų netrūko“, – pasakojo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt