Naujienų srautas

Veidai2016.12.29 20:15

Fotografas objektyvą nuo lankomiausių vietų atsuko į pačius turistus

Britų menininkas Oliveris Curtisas išgarsėjo kitokiu požiūriu į turistų lankomiausias vietas. Užuot fotografavęs Laisvės statulą ar Didžiąją kinų sieną, objektyvą jis atsuka į pačius turistus. O. Curtisas neseniai išleido naują fotografijų albumą ir surengė parodą Karališkojoje geografų draugijoje Londone.

Bakingamo rūmai – oficiali Britanijos monarchų rezidencija, pritraukianti milijonus fotografuoti juos norinčių turistų. Tuo metu britų fotografas O. Curtisas atsuko rūmams nugarą ir užfiksavo visai kitokį vaizdą.

„Užfiksavau šį kadrą, nes man pasirodė, kad tokiose vietose žmonės atrodo labai juokingi. Elgiasi nevaržomai, atsistoja tam tikra poza, daro keistus dalykus. Aš jiems tarsi nematomas, nes esu jiems kaip dar vienas įprastas turistas“, – sako fotografas.

Remdamasis šiuo metodu O. Curtisas sukūrė fotografijų ciklą „Volte-face“, arba „Sukinys aplink“, ir tarsi leidžia mums pažvelgti į tai, kas paprastai lieka už kadro. Jo nuotraukose garsių pastatų nepamatysime. Kad jie kažkur čia pat, galime tik numanyti.

„Kuo ilgiau būni vienoje vietoje, tuo platesnė panorama atsiveria. Ji tarsi pradeda su tavimi kalbėtis. Kartą supratau, kad visos tos vietos panašios tuo, jog žmonės čia praleidžia labai mažai laiko. Išgeria puodelį arbatos, suvalgo ledų ir tarsi užsideda pliusiuką – buvau, mačiau“, – apie patirtį turistų lankomose vietose pasakoja O. Curtisas.

Kurdamas šį ciklą O. Curtisas per ketverius metus apkeliavo beveik visą pasaulį ir fotografavo 44 turistų traukos vietose.

LRT stop kadras

Viskas prasidėjo nuo Egipto piramidžių.

„Buvau komandiruotėje Kaire ir, kaip ir bet koks pasaulio turistas, nusprendžiau pamatyti garsiąsias piramides. Mane nustebino tai, kad tas vaizdas man pasirodė labai gerai pažįstamas. Aš apėjau piramides ir geriau įsižiūrėjau į Gizos priemiesčius. Mane pribloškė tai, kokie nesuderinami tie vaizdai. Ypač naujai įrengtas privatus golfo klubas, tarsi sumuštinyje atsidūręs tarp senojo miesto ir dykumos smėlio“, – pasakoja fotografas.

Tai buvo ilgos kelionės pradžia, nuvedusi jį į Rio de Žaneirą ir prie Linkolno memorialo Vašingtone.

[citata]

Nugarą jis atsuko ir Didžiajai kinų sienai, ir Lenino mauzoliejui Maskvoje.

„Žiūrėjau ne į garsius paminklus, o nuo jų. Žvilgsniu juos tarsi peršokdamas, nekreipdamas į juos dėmesio. Ne tik fotografiškai, bet ir aplinkos požiūriu, nepaisydamas jų architektūros“, – tikina O. Curtisas.

Fotografo nuotraukas peržiūrėkite laidos „Euromaxx“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi