Veidai

2016.12.25 14:49

Indijoje pradėta statyti aukščiausia pasaulyje statula

BNS2016.12.25 14:49

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi šeštadienį padėjo pamatinį akmenį toje vietoje, kur iškils didžiausia pasaulyje statula. Projektas kainuos milijonus JAV dolerių, dėl ko susilaukė kritikos: buvo net pasirašyta internetinė peticija prieš šį projektą.

Statula XVII-ojo amžiaus induistų valdovui Shivaji Maharajas, kovojusiam su musulmonų Mughalų dinastija ir suformavo savo nuosavą karalystę, bus daugiau nei dvigubai didesnė už Laisvės statulą ir penkis kartus didesnė už Kristaus Atpirkėjo statulą Rio de Žaneire.

Induistų nacionalisto N.Modi asmeniškai prižiūrimo projekto metu 192 metrų statula bus pastatyta saloje prie vakarinės Mumbajaus pakrantės Arabijos jūroje. Užbaigta ji bus aukštesnė už šiuo metu esančią didžiausią pasaulyje statulą – 128 metrų Budos statulą Kinijos Henano provincijoje.

„Net ir kovos įkarštyje Shivaji Maharajas išliko gero valdymo pavyzdys. Todėl daugelis jo asmenybės bruožų mus įkvepia“, – inauguracinės ceremonijos metu sakė Indijos premjeras.

Maharaštros valstijos valdžia statulos statyboms išleis maždaug 36 mlrd. rupijų (530 mln. JAV dolerių). Ją ketinama užbaigti 2019 metais.

Tačiau projektas susilaukė kritikos, nes žmonės nori, kad valdžia skirtų tas lėšas infrastruktūrai, švietimui ir plėtrai. Protestuodami prieš projektą internetinę peticiją pasirašė daugiau nei 27 tūkst. žmonių.

Shivaji Maharajas Maharaštros valstijoje yra itin gerbiamas, jo vardu pavadina pagrindinė Mumbajaus traukinių stotis ir oro uostas. Jis laikomas vienu iš induizmo kultūros atgaivinimo, kurį skatina N. Modi, simbolių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt