Veidai

2016.12.23 20:28

Didžiausi tikri Kalėdų stebuklai

„Apollo 8“ – tegul ir žmonių sukurtas, bet daugelio tikrai didžiausiu Kalėdų stebuklu laikomas įvykis. Nuotrauką, pavadinimu „Tekanti Žemė“, 1968-ųjų gruodžio 24-ąją padarė amerikiečių astronautas Williamas Andersas, kai misija „Apollo 8“ pirmą kartą istorijoje atsiplėšė nuo Žemės orbitos ir, pasiekusi Mėnulį, sukosi aplink jo orbitą. 

Jų misija tiesiogiai buvo transliuojama per specialią kalėdinę programą ir jos žiūrimumas viršijo to meto rekordus. 

Dėl tada dar netobulų televizijos technologijų žiūrovai matė tik labai ribotą vaizdą ir girdėjo astronautų skaitomas Ištraukas iš Biblijos apie pasaulio sukūrimą. Vis dėlto astronautai televizijos žiūrovams padarė neišdildomą įspūdį. Vos grįžusius „Time“ žurnalas juos titulavo metų žmonėmis.

Savotišką stebuklą daugiau nei prieš šimtą metų sukūrė Pirmojo pasaulinio karo kariai. Per 1914-ųjų Kalėdas savo nuožiūra kai kuriose Vakarų fronto vietose jie nutraukė ugnį ir išlindo iš apkasų pasikeisti dovanomis ir pažaisti futbolo.

Scanpix/Reuters nuotr.

Spontaniškose paliaubose dalyvavo apie 100 tūkstančių karių, tačiau tų laikų generolams jos pasirodė gėdingos ir per vėlesnes šventes kariaujančių pusių vadovybės bet kokį broliavimąsi griežtai uždraudė. Spauda paliaubas taip pat siekė nuslėpti. Apie jas po savaitės pranešė tik tuo metu neutralių amerikiečių „New York Times“ dienraštis.

Daugiau apie kitus įspūdingus įvykius, vykusius per Kalėdas – reportaže.