Naujienų srautas

Veidai2016.12.20 14:56

Prieš šventes – nuo silkės lūžtantys sandėliai

LRT.lt 2016.12.20 14:56

Didžiosios metų šventės – tikras silkės triumfo metas, kai retas vaišių stalas Lietuvoje apsieina be šio patiekalo. Tuo tarpu žuvies gamintojams tai didžiausias darbymetis –  gruodį beveik padvigubėja silkės gamyba ir pardavimai, rašoma pranešime spaudai.

Žuvimi ir jos produktais visoje Europoje prekiaujanti „Vičiūnų grupė“ pastebi, jog silkės pardavimai gruodį ryškiai šokteli visose Baltijos šalyse, tačiau didžiausi šventinės silkės gerbėjai vis dėlto gyvena Lietuvoje.

„Žilą senovę menanti lietuvių meilė silkei per Kūčias ir Kalėdas mums reiškia kruopštų kelių mėnesių pasiruošimą ir išties intensyvų gruodį. Šį mėnesį silkės pagaminame ir parduodame 70 proc. daugiau nei vidutiniškai per kitus mėnesius, o lyginant su vasara, silkės paklausa padvigubėja“, – pasakoja „Vičiūnų grupės“ prekybos ir distribucijos bendrovės „Vičiūnai ir ko“ vadovas Egidijus Remeikis.

Pasak jo, užpernai gruodį silkės buvo parduota 62 proc., pernai – jau 76 proc. daugiau nei kitais mėnesiais, ne ką mažesnis ir šiųmetis kalėdinės silkės bumas.

Jau 9 metus vartotojų priešventinius įpročius stebintis Egidijus Remeikis sako, kad Baltijos šalių gyventojų skonis yra panašus – šventėms renkamės tradiciniu būdu sūdytą silkę, be papildomų priedų ir skonių.

„Kita tendencija prieš šventes – silkė dažniausiai perkama didesnėse – 400 g ar 1 kg pakuotėse. Tuo tarpu jau paruoštų silkės gaminių prieaugio prieš Kalėdas beveik nematyti. Tai byloja, kad mūsų šeimininkės mėgsta pačios ruošti įvairius priedus ir pagardus šventinei silkei – juk tokiu būdu perduodamos ir namų silkės ruošimo tradicijos, kurių Lietuvoje begalė. Mūsų darbas – išlaikant kokybės kartelę, užtikrinti didesnį tradiciškai sūdytos silkės kiekį didesnėse pakuotėse. Vėliau ji tampa šeimininkių meistriškumo įrodymu“, – šypsosi E. Remeikis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi