Naujienų srautas

Veidai2016.12.17 09:34

Klimato kaita kelia grėsmę tradiciniam britų patiekalui – žuviai su keptomis bulvėmis

BNS 2016.12.17 09:34

Tradicinis britų patiekalas – tešloje kepta menkė su keptomis bulvėmis – artimiausiu metu gali išnykti. Dėl kylančios jūrų temperatūros britams menkes gali tekti pakeisti ... kalmarais, skelbia BBC.

Šiaurės jūroje vis dažniau pastebima kalmarų, sardinių ir ančiuvių, kurie labiau mėgsta šiltesnius vandenis. Pavyzdžiui, kalmarus Šiaurės jūroje yra užfiksavusios 60 proc. čia veikiančių tyrimų stočių. Palyginimui, devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje šis skaičius siekė tik 20 proc.

Savo ruožtu menkės vis labiau migruoja į šiaurę ir palieka Britanijos vandenis ir juda link Norvegijos.

Britanijos aplinkosaugos, žvejybos ir akvakultūros mokslo centro (CEFAS) ekspertas dr. Johnas Pinnegaras sako, kad, remiantis visais modeliais, jūros vandens temperatūra prie Britanijos krantų augs ir po 2025 metų. Dėl to bus sugaunama daugiau kalmarų.

„Šiaurės jūroje sutinkama vis daugiau žuvų ir jūrų gyvūnų, kurie paprastai siejami su pietiniais vandenimis – Viduržemio jūra, Biskajos įlanka, Ispanijos ir Portugalijos pakrante“, – sakė jis.

Specialistai pažymi, kad daugiamečiai stebėjimai rodo, kad menkių populiacijos centras juda link Norvegijos, o Britanijos vandenyse sugaunama vis daugiau kalmarų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi