Veidai

2016.12.15 18:00

Kinijoje esančiose „Kalėdų senelio dirbtuvėse“ plušama iš peties

BNS 2016.12.15 18:00

Artėjant Kalėdoms Kinijos pramonės centras Iu, kuris yra pelnęs „tikrųjų“ Kalėdų senelio dirbtuvių reputaciją, pluša nesustodamas.

Sun Xudan dirbtinių eglučių gamykloje darbininkai karpo ir lanksto dirbtines „šakas“ medeliams, kurie puoš namus ir viešas vietas.

Iu, kuriame pagaminama mažiausiai 60 proc. viso pasaulio kalėdinių papuošalų, pluša beveik ištisus metus.

Sun Xudan gamykla eksportuoja 80 proc. savo produkcijos, bet paskutinius du metų mėnesius jos darbuotojai migrantai triūsia pirkėjams Kinijoje, kur Kalėdų spindesys darosi vis populiaresnis.

Vidaus paklausa laipsniškai didėja ir per penkerius metus padvigubėjo, naujienų agentūrai AFP sakė Sun Xudan.

Pasak jos, daug užsakymų gaunama iš Kinijos elektroninių parduotuvių, pavyzdžiui, „Taobao“.

Sun Xudan darbininkai paprastai uždirba maždaug 3-4 tūkst. juanių (415-554 eurų) per mėnesį ir dirba 10 mėnesių per metus.

Vienoje Iu kalėdinės produkcijos universalinėje parduotuvėje prekybininkė Qiu Xuemei sakė, kad jos papuošimų ir lempučių eksportas šiemet išaugo 20 proc., nors ir buvo prarasta daug užsakymų iš jai svarbios, bet ekonominius sunkumus išgyvenančios Rusijos rinkos.

Tai atsvėrė neseniai kritęs juanio kursas, kuris atpigino kiniškus produktus ir padarė juos patrauklesnius užsienyje.

„Mūsų verslas augo pirmiausia dėl to, kad mes pagrindinį dėmesį skiriame Šiaurės Amerikos ir Pietų Amerikos rinkoms, o juanio kritimas dolerio atžvilgiu padėjo“, – sakė ji.

Kai gamyba gruodžio viduryje bus sustabdyta, Sun Xudan darbininkai gaus atostogų, bet jos nebūtinai bus užpildytos kalėdinių linksmybių.

„Nenusipirkau eglutės. Iš tikrųjų mes nelabai daug dėmesio skiriame Kalėdoms“, – sakė vienas darbininkas.