Naujienų srautas

Veidai2016.12.14 18:42

Kinijos XVIII a. imperatoriškasis antspaudas parduotas už 21 mln. eurų

BNS 2016.12.14 18:42

Paryžiaus „Drouot“ aukcione trečiadienį buvo parduotas XVIII amžiaus Kinijos imperatoriškasis antspaudas, už kurį pirkėjas paklojo 21 mln. eurų – daugiau nei 20 kartų didesnę nei pradinė kaina.

Dekoruotas stilizuotas drakonais, imperijos valdžios simbolis, itin retas iš nefrito pagamintas antspaudas yra iš imperatoriaus Qianlongo valdymo laikotarpio (1736–1795).

Jis buvo ekspertų įvertintas maždaug 500 tūkst. eurų, bet po intensyvių varžytinių ir telefonu, ir aukciono salėje, jis galiausiai atiteko neįvardytam kolekcininkui iš Kinijos.

Šis antspaudas priklausė imperatoriui Qianlongui, kuris yra laikomas ilgiausiai valdžiusiu imperatoriumi Kinijos istorijoje, išsaugojusiu aukščiausią valdžią net ir po to, kai oficialiai užleido savo sostą.

Valdant šiam itin gabiam ir išsilavinusiam imperatoriui, Čingų dinastija buvo pasiekusi savo turto ir galių viršūnę. Per šešis Qianlongo valdymo dešimtmečius imperijos valdos išsiplėtė beveik dvigubai.

Antspaudo šonus puošiantys devyni drakonai simbolizuoja vyrišką jėgą ir imperatoriškąją valdžią, nurodė aukciono namai.

Nors išsiplėtus Kinijai priklausančiai teritorijai, jos gyventojų skaičius išaugo iki maždaug 400 mln., Qianlongo valdymo pabaigoje Kinijos didybė pradėjo blėsti.

Tačiau iš Mandžiūrijos mandžiūrų klano šiaurinėje Kinijoje kildinama Čingų dinastija išsilaikė iki pat 1912 metų.

XIX amžiaus pabaigoje šį antspaudą įsigijo vienas jaunas prancūzų jūreivių gydytojas ir nuo to laiko ši brangenybė buvo saugoma jo šeimoje.

Pasak „Drouot“, jaunasis gydytojas daug kartų lankėsi Kinijoje ir dėl „savo skonio, kultūringumo ir draugiškų ryšių, kuriuos užmezgė per daugelį metų“, sugebėjo surinkti įspūdingą kolekciją.

Iš šios kolekcijos parduodami dar du japonų dailininko Katsuchika Hokusai (Katsučikos Hokusai) darbai „36 Fudziamos kalno vaizdai“ ir „Didžioji Kanagavos banga“, už kuriuos planuojama gauti 30 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi