Veidai

2016.12.12 11:23

V. Bareikis dalyvaus „Eurovizijoje“

LRT.lt2016.12.12 11:23

Kitų metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaus atlikėjas, dainų kūrėjas, aktorius ir režisierius Vidas Bareikis, šiuo metu sėkmingai konkuruojantis LRT laidoje „Auksinis balsas“. Pernai jis tapo kelių „eurovizinių“ laidų herojumi, o šiemet pretenduoja į atrankos favoritus.

„Mano pastarasis dalyvavimas „Eurovizijos“ atrankoje vyko 2008 metais: kreipėmės su grupe „Suicide DJ’s“ ir mus diskvalifikavo, nes kūrinys per anksti buvo atliktas viešai. Esu įsitikinęs, kad tuomet galėjome laimėti, nes turėjome labai stiprią dainą „Final Shot“. Bet tais metais į Serbiją važiavo Jeronimas Milius, – pasakoja Vidas Bareikis. – Kitus 8 metus buvau „Eurovizijos“ stebėtoju. Niekada į tą konkursą nėjau šiaip, „padalyvauti“. Ir mano paminėtu atveju ir šiuo, aš tikrai tikiu daina. Juo labiau, kad tai yra net ne tiek daina, kiek visas socialinis projektas. Kitaip sakant, turiu ne tik kūrinį, bet viso pasirodymo idėją.“

Su „Eurovizija“ jį buvo suvedęs ir teatras: Latvijoje V. Bareikis prieš dvejus metus pastatė spektaklį tokiu pačiu pavadinimu – „Eurovizija“. „Teko gerokai pasigilinti į visą šio renginio formatą: tiek į konkurso klišes, tiek į taisykles. Be to, pernai per nacionalinės atrankos finalą atlikau smagų mūsų atrankos dalyvių dainų popuri. Klijuodamas ištraukas atkreipiau dėmesį į jų dainų specifiką. Bet tai, ką sukūriau šių metų atrankai, niekaip su tuo nesusiję. Man atrodo, kad atėjo laikas vėl į tą konkursą pažiūrėti šmaikščiai, kaip kažkada padarė „LT United“ ir neapsiriko. Aš ateinu su daina, kuri tiesiogiai susijusi su „Eurovizijos“ konkursu ir priemonėmis, kuriomis naudojasi žiūrovai, rinkdami savo favoritus“, – intriguoja Vidas.

Jis teigia, kad vystydamas savo idėją visiškai nesidomėjo, kokie kiti būsimo konkurso pretendentai ir ką jie ruošia.

„Man nerūpi konkurentų sąrašas, net nežinau, kur tokį galima surasti. Žinau tik, kad atrankoje dalyvaus Ieva Zasimauskaitė. Ją kviečiau prisidėti prie savo pasirodymo, bet Ieva sakė, kad nenori, nes šių metų atranką įveiks pati. Ką padarysi – teks laimėti man vienam“, – juokiasi V. Bareikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt