Naujienų srautas

Veidai2016.12.05 18:12

Fukušimos atominėje jėgainėje darbininkas atsitiktinai išjungė pažeisto reaktoriaus aušinimą

BNS 2016.12.05 18:12

Japonijos Fukušimos atominėje jėgainėje vieno iš cunamio pažeistų reaktorių aušinimas buvo laikinai nutrūkęs, kai vienas darbininkas patikrinimo metu, eidamas pro siaurą praėjimą tarp valdymo pultų, netyčia užkliudė jungiklį ir išjungė siurblių sistemą.

Jėgainės operatorė „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) pranešė, kad 3-čiasis reaktorius – vienas iš trijų, pažeistų per 2011 metų žemės drebėjimą ir katastrofinį cunamį – nebuvo aušinamas apie valandą, kol įsijungė atsarginė sistema.

Reaktoriaus viduje vandens buvo užtektinai, todėl per šį incidentą jo temperatūra reikšmingai nepadidėjo, o jokio radioaktyvių teršalų nuotėkio nebuvo, nurodė TEPCO atstovas Yuichi Okamura spaudos konferencijoje.

Nors reaktorius neperkaito ir žmonės nenukentėjo, šis naujausias incidentas dar kartą priminė apie pavojingą padėtį Fukušimos jėgainėje, kurioje įvyko jau ne vienas nesklandumas ar avarija.

Po 2011 metų stichijos smūgio pirmuosius 2–3 metus jėgainėje daugiausia buvo naudojami laikini vamzdžiai, elektros instaliacija ir kitokia įranga. Dėl to ne kartą buvo kilę smulkių gedimų – pavyzdžiui, kai žiurkėms nugraužus laidus jėgainėje išsijungė elektra.

Nuo to laiko padėtis iš esmės stabilizavosi, bet jėgainė išlieka pažeidžiama, tęsiant jos uždarymo darbus, kurie, kaip manoma, užtruks dešimtmečius.

Pirmadienio incidentą sukėlė darbininkas, eidamas per blogai apšviestą vos 85 centimetrų pločio tarpą tarp valdymo pultų, nurodė Y. Okamura.

Kadangi spinduliuotis lygis jėgainėje tebėra padidėjęs, darbuotojas dėvėjo visą veidą dengiančią kaukę ir judesius varžantį apsauginį kostiumą dėvintis darbininkas. Nešdamas įrangą jis kluptelėjo, alkūne užkliudė jungiklį, sulaužė jo apsauginį gaubtą ir netyčia išjungė 3-ojo reaktoriaus vandens padavimo siurblį.

Y. Okamura pripažino, kad jėgainėje trūksta vietos, ir pažadėjo, kad ateityje tokių žmogiškųjų klaidų bus siekiama išvengti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą