Veidai

2016.12.05 20:22

A. Pilvelytė „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaus su Aminatos kurta daina

Laura Apanavičiūtė, 15min.lt2016.12.05 20:22

Artėjant „Eurovizijos“ atrankų maratonui, dėl teisės atstovauti Lietuvai konkurse kausis ir Aistė Pilvelytė. Dainininkė pripažįsta, nors iš pradžių minčių dalyvauti visiškai neturėjo, tačiau latvei Aminatai sukūrus stiprų kūrinį ir paskatinus, Aistė visgi nusprendė dar kartą bandyti savo laimę: „Konkursas mane persekioja“, – juokavo ji.

Šiuo metu prie naujojo savo albumu dirbanti Aistė Pilvelytė ketino praleisti 2017 metų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką. Tačiau dainininkei nuvykus į Rygą pas Aminatą Savadogo, kuri Aistei kuria kelias dainas albumui, planai netikėtai pasikeitė.

 „Kadangi šiuo metu įrašinėju albumą, norėjau koncentruotis į jį, sakiau, kad „Eurovizijos“ atrankoje nedalyvausiu, ir visiškai tam nesiruošiau. Dvi dainas mano albumui kurianti Aminata, mums kartu klausantis vieno kūrinio netikėtai pasakė: ši daina gal visai tiktų „Eurovizijai“, kada reikia atiduoti paraiškas? Man net šiurpuliukai nubėgo, net minčių apie tai neturėjau... Taigi viskas išsirutuliojo taip, kad visgi dalyvausiu. Šitas konkursas manęs nepaleidžia“, – juokėsi dainininkė.

2015 metais Latvijai atstovavusi Aminata, konkurse su savo kūrybos daina „Love Injected“ užėmė šeštą vietą. 2016 metais dainininkės kūrinį „Heartbeat“, atlikęs Justs, užėmė 15-ą vietą.

Šiemet Aminata Aistei sukūrė dainą „I‘m like a wolf“, kuri, pasak A. Pilvelytės, visiškai skiriasi nuo jos anksčiau dainuotų.

„Aminata yra dainos kompozitorė, Kasparas Ansonas – aranžuotės kūrėjas. Ši daina skiriasi visomis prasmėmis nuo mano ankstesnių: „Melancolia“, „You bet“, „Emotional crisis“ – jos buvo melanholiškos. O dabar naujoji daina, manau, patiks ir jaunimui, nes čia yra šokio ritmų“, – atskleidė Aistė.

Be to, A. Pilvelytei nebus sunku perteikti klausytojams kūrinio stiprybės – dainininkė dainos žodžiuose atpažįsta pačią save: „Tai kūrinys apie stiprią moterį, kuri niekada nepasiduoda, viešai nerodo savo ašarų, jeigu verkia – tyliai savo sieloje. Ji visą savo gyvenimą laužydavo taisykles, visada tvirtai laikydavosi savo nuomonės, savo tikslų. Tai moteris, kuri visada eina į kovą ir ją laimi.“

Visgi A. Pilvelytė pripažįsta, kad daina – ne iš lengvųjų, prie jos teks rimtai padirbėti, tačiau ji mielai priima kiekvieną mestą iššūkį. „Tai – be proto sunki daina visomis prasmėmis, tikrai yra ką veikti. Kai įrašinėjau, supratau, kad kai kuriose vietose esu dar silpna, dar yra kur tobulėti. Čia yra ir aukštų falcetinių natų, ir pilno balso bei žemų natų... Tai tikrai nepaprasta daina. Tačiau Aminata turbūt ir negalėtų parašyti paprastos dainos apie nieką, ji kaip kompozitorė yra labai stipri“, – teigė Aistė.

Visgi dainininkė spėja, kad trumpam teks apleisti albumo kūrimą. Pasak jos, dalyvavimas konkurse atima labai daug laiko ir jėgų. „Tie 7 kartai, kai turi eiti ir dainuoti atrankose, išbalansuoja visomis prasmėmis: turi atiduoti 100 procentų savęs, o be to, kiti darbai labai kenčia... Todėl manau, kad dabar tikrai sustos albumo kūrimas“, – sakė ji.

Tačiau visiškai tikėdama savo jėgomis ir daina, ji drąsiai į konkursą žengia jau 9-ą kartą. „Girdėjau istoriją, kad kažkurioje šalyje viena grupė atrankoje dalyvavo 12 kartų, ir paskutinį kartą laimėjo ne tik savo šalyje atrankas, bet ir patį konkursą. Nesakau, kad man taip bus, bet manau, kad reikia eiti savo kryptimi, paskui savo tikslą. Kartais reikia stengtis negirdėti ar netgi būti kurčiam, neklausykit, kas aplinkui ką kalba. Tai bus 9-as kartas ir aš jaučiuosi labai stipri.

Kalbant apie pasirodymą, nesielgsiu taip, kaip praėjusiais metais, nes supratau, kad kuo labiau stengiesi, tuo mažiau vertina. Visgi nereikia eksperimentuoti, pasirinksiu vieną kelią, kurio laikysiuosi“, – šypsojosi moteris.

Dainininkė sako, kad šįkart į konkursą eina su kiek kitokiomis mintimis. „Daug kas sako, kad į atranką eina laimėti, o aš šįkart einu gerai praleisti laiko. Žinau, bus žmonių, kuriuos aš noriu matyti, pavyzdžiui, Saulenė su Milda. Jos man patinka, jos nuoširdžios, ką aš labai vertinu žmonėse. Taigi manau, kad mes smagiai leisime laiką ir tiek. Reikia į viską paprasčiau žiūrėti ir nesureikšminti. Bus kaip bus“, – 15min kalbėjo Aistė Pilvelytė.