Veidai

2012.06.26 16:22

Kiaušinių daužymo čempionate grumiasi dalyviai iš viso pasaulio

Viktorija Mickutė, LRT TV naujienų tarnyba2012.06.26 16:22

Ne pirmus metus Didžiojoje Britanijoje iš viso pasaulio renkasi ekstremalaus sporto mėgėjai. Iki šiol ginčijamasi, ar tai tikrai sportas, tačiau dėl ekstremalumo ar bent keistumo neabejojama. 

Ne pirmus metus Didžiojoje Britanijoje iš viso pasaulio renkasi ekstremalaus sporto mėgėjai. Iki šiol ginčijamasi, ar tai tikrai sportas, tačiau dėl ekstremalumo ar bent keistumo neabejojama. Pagrindinis įrankis – kiaušinis. O daugiausiai visų dėmesio sulaukia rusiška kiaušinių ruletė.

Tai – ne miestelio šiaurės rytų Anglijoje šventė, o pasaulio čempionatas. Dalyvavo ne tik britai, bet ir užsieniečiai – iš Honkongo, Rusijos, Pietų Afrikos, Graikijos. Čempionate – įvairiausios užduotys: kiaušinių estafetės, kiaušinių mėtymas į taikinį, taip pat komandinis žaidimas „Meti ir gaudai“.

Komandose – po du žmones. Kiaušinius iš tam tikro atstumo jie turi mesti vienas kitam. Jei kiaušiniai lieka sveiki, atstumas ilgėja. Čempionų titulą išsaugojo komanda iš Olandijos. Atstumas – 40 metrų.

Apskritai čempijonate taisyklių ne tiek daug, svarbiausia, kad kiaušinis būtų nevirtas ir turėtų tam tikro storio lukštą. Bet vieneriose varžybose naudojami ir kietai virti kiaušiniai.

Didžiausia čempionato atrakcija – rusiška kiaušinių ruletė. Tačiau kyla diskusijų, ar tai vis dėlto sportas?

„Pernai mėginome gauti Didžiosios Britanijos sporto tarybos pripažinimą, bet jie, pripažinę kitus keturis žaidimus, šį atmetė. Sakė, kad tam nereikia gebėjimų. Norime įrodyti, kad reikia meistriškumo. Kinai naudos savo seną metodą, pietų afrikiečiai – nardinimo į vandenį metodą“, – teigė čempionato dalyvis.

Kiekvienas žaidėjas renkasi iš 6 kiaušinių, 5 iš jų – kietai virti, vienas – žalias. Kai pasirenkamas kiaušinis, jį, suskaičiavus iki trijų, reikia trenkti į kaktą. Žaidėjas, kuris išsirenka žalią kiaušinį, eliminuojamas iš varžybų.

„Galėjau pasakyti, kad tai žalias kiaušinis, kai jį pakėliau. Jis buvo šaltas, kiti nebuvo šalti, bet jį pasirinkau, todėl buvo per vėlu padėti, todėl turėjau sudaužyti“, – pasakojo varžybose dalyvavęs vyras.

„Tai labai smagu, nežinojau, kad čia tokia konkurencija, labai patiko“, – tvirtino kitas dalyvis.

Nors tai – rusiška ruletė,  pirmoji vieta šiemet atiteko britui.