Veidai

2013.04.12 10:20

Šiaurės poliuje vyko šalčiausias maratonas pasaulyje

Vilmantė Lokcikaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.04.12 10:20

Šiaurės poliuje, spaudžiant 28 laipsnių šalčiui, vyko šalčiausias maratonas pasaulyje.

Šiaurės poliuje, spaudžiant 28 laipsnių šalčiui, vyko šalčiausias maratonas pasaulyje.

Geografiniame Šiaurės poliuje 46 dalyviai iš 20 pasaulio šalių bėgo ant užšalusios Arkties jūros šalčiausiame maratone pasaulyje.

Sąlygos varžyboms buvo puikios – vėjas pūtė nestiprus ir ,nors maratonas nusitęsė iki vidurnakčio, dalyviai bėgo dienos šviesoje.

„Tai – didžiulis iššūkis. Žymėjau maratono kelią, šiandien šalta – beveik 30 laipsnių šalčio. Trasa taip pat labai varginanti – yra vietų, kur ledas tvirtas, bet kai kur žmonės grims net iki kelių“, – sakė organizatorius Richardas Donovanas.

Saugumo sumetimais maratono trasa driekėsi aplink rusų stotį. Kiekvienas dalyvis turėjo nubėgti devynis ratus po keturis su puse kilometro, tačiau kas kiekvieną ratą galėjo užsukti į palapinę sušilti ir pasistiprinti. Viena didžiausių problemų bėgikams –- prakaitavimas, mat bėgant Šiaurėje reikia itin saugotis nušalimų, specialiai apsirengti.

„Pirmieji trys ratai buvo svajonė. Maniau, kad bus lengva. Nuo trečiojo iki šeštojo (rato) ėmė darytis sunkiau, vėliau tai tapo tikru iššūkiu valiai“, – teigė maratono nugalėtojas Gary Thorntonas.

Iš moterų pirmoji maratoną nubėgo britė. Jos rezultatas – 4 val. ir 53 min. Bendrojoje įskaitoje ji atbėgo trečia, nurungusi daugiau nei 40 vyrų.

„Man patinka, kai tampa sunku, ir galiu bėgti toliau. Man patinka ekstremalumas“, – teigė nugalėtoja Fiona Oakes.

Šiemet dauguma bėgikų pasiekė finišą, nors kai kuriems tai padaryti prireikė daugiau nei 10 valandų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt