Veidai

2021.12.08 20:05

Šimtams žmonių paskutinė viltis – transplantacija: donoro kortelę gavusi Beata Nicholson kviečia susimąstyti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.12.08 20:05

„Nėra gyvenimo be mirties. Kažkam ji reiškia didžiulę ir skaudžią netektį, tačiau kitam ji gali reikšti gyvenimą“, – portalui LRT.lt sako televizijos laidų kūrėja ir vedėja, knygų autorė Beata Nicholson, pasirašiusi sutikimą po mirties tapti organų donore ir galbūt taip kam nors išgelbėti gyvybę.

B. Nicholson pasirašė sutikimą tapti organų donore. Nacionaliniame transplantacijos biure jai įteiktas organų donorystės simbolis – donoro kortelė.

„Manau, kad svarbu žmones skatinti geriems pokyčiams, kurie padarytų visuomenę saugesnę ir pasaulį geresne vieta gyventi visiems. Savo veikla tai ir stengiuosi daryti – noriu įkvėpti rinktis vietos augintojų ar gamintojų maistą, valgyti mažiau mėsos, daugiau galvoti apie atsakingą vartojimą, pirkti mažiau ir pan. Man rūpi tokie dalykai.

Kai kalbame apie atsakingą vartojimą ir tvarumą, apie tai, kad nenaudojami daiktai gali būti perleisti kitiems ir prikelti naujam gyvenimui, pagalvokime ir apie tai, kad išėję galime pasidalyti kai kuo vertingu – savo organais ir taip išgelbėti gal net ne vieną gyvybę.

Esu tikinti, tad tikiu, kad po mirties galbūt mūsų gyvenimas tęsis kitoje plotmėje, tačiau mūsų kūnas gali būti reikalingesnis čia – žmonėms, laukiantiems donoro“, – portalui LRT.lt sako Beata.

Ji neabejoja, kad visi turėtume mažiau galvoti vien apie save ir dažniau susimąstyti apie bendrą gėrį, taip laimėtų kiekvienas.

„Artėja Kalėdos ir Naujieji, metai baigiasi, prasideda naujas ciklas, gyvenimas taip ir eina ratu. Nėra gyvenimo be mirties. Kažkam ji reiškia didžiulę ir skaudžią netektį, tačiau kitam ji gali reikšti gyvenimą. Gaila, kad mes dar turime daug su šia tema susijusių baimių, todėl nemažai donorystei tinkamų organų sunyksta nepanaudoti, o galėtų kam nors dovanoti gyvenimą“, – atkreipia dėmesį B. Nicholson.

LRT.lt primena, kad ir daugiau žinomų žmonių yra nusprendę po mirties paaukoti savo organus. Spalį, minint Organų donorystės dieną, kortelę gavo muzikos prodiuseris ir atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano, prieš keturiolika metų atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras taip pasirašė sutikimą tapti organų donoru, o pati pirmoji donoro kortelė priklauso pramogų pasaulio rykliu tituluojamam Arūnui Valinskui.

Donoro kortelę galima įsigyti užpildžius asmens sutikimą, kad jo audiniai, organai po mirties būtų paimti ir atiduoti transplantuoti. Sutikimą galima užpildyti ir internetu, prisijungus prie elektroninių valdžios vartų. Išsamiau apie tai, kaip gauti donoro kortelę, – čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt