Veidai

2021.12.08 15:25

Prokuratūra neblaivų vairavusį Stonkų siūlo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą

atnaujinta 16.07
LRT.lt2021.12.08 15:25

Neblaivų prie vairo sulaikytą aktorių, komiką Mantą Stonkų prokuratūra nutarė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Pirmasis apie tai pranešė naujienų portalas lrytas.lt, sulaukęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro Mindaugo Rašinsko patvirtinimo.

Naujieną gruodžio 8 d. portalui LRT.lt atsiųstame komentare patvirtino ir Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė.

„Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Rašinskas gruodžio 7 dieną priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti vilnietį Mantą Stonkų nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo neblaiviam, kai transporto priemonės vairuotojui nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, pradėtas po to, kai šių metų spalio 29 dieną Mantas Stonkus buvo sustabdytas Zarasų rajone, vairuojantis kitam asmeniui priklausantį automobilį. Vairuotojo kraujyje buvo rasta 1,63 promilės alkoholio.

Mantas Stonkus savo kaltę pripažino ir gailėjosi. Jo gynėjas kreipėsi į ikiteisminiam tyrimui vadovaujantį prokurorą, prašydamas vairuotoją nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

Įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, prokuroras M. Rašinskas vakar priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą atleidžiant Mantą Stonkų nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nustatant vienerių metų laidavimo terminą, perduodant jį artimo šeimos nario, sutikusio tapti laiduotoju, atsakomybei.“

R. Stundžienė pridūrė, kad prokuroro nutarime nurodoma, jog Mantui Stonkui skirtina baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas 2 metus vairuoti kelių transporto priemones bei konfiskuotinas nusikalstamos veikos padarymo įrankio – automobilio „SUZUKI“ – ekvivalentas pinigais, t. y. 3400 eurų valstybės naudai.

Prokuroro nutarimas pateiktas patvirtinimui Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjui.

LRT.lt primena, kad spalio 31-ąją M. Stonkus savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo žinute, kurioje pranešė savo sekėjams, kad sėdo neblaivus už vairo ir buvo pagautas policijos.

„Savaitgalį padariau taip, kaip niekada gyvenime negalvojau, kad darysiu – būdamas draugų sodyboj girtas sėdau už automobilio vairo. Jokios lengvinančios ir mane teisinančios aplinkybės nėra svarbios, nes pats visada atvirai smerkiau besielgiančius panašiai ir buvau įsitikinęs, kad man taip neatsitiks. Klydau“, – savo įrašą pradėjo aktorius, kuriam buvo nustatytas 1.67 prom. girtumas.

Po šio įvykio su aktoriumi bendradarbiavimą nutraukė parduotuvių tinklas „Sportland“, kad jo elgesio netoleruoja, pranešė ir grupinio mokymosi platformos „Digiklasė“ atstovai. M. Stonkus – vienas šio projekto įkūrėjų.

Kurį laiką tylėjęs M. Stonkus apie tai, kas nutiko, lapkričio 16 d. prakalbo savo su kolegomis kuriamoje tiklalaidėje „Vėl Tie Patys“. Jis tikino, kad laikas, po to, kai buvo sustabdytas pareigūnų, jam nebuvo lengvas.

„Pats asmeniškai save labai nusiplakiau. Patys žinote, kai turiu kažkokią krizę, man sunku tai pernešti. <...> Turėjau daug laiko apmąstymams, vis tiek suprantu, kokį š*** padariau. Reikėjo psichologinės pagalbos, niekur nėra – prie psichologo priėjimo nėra. <...> Pasidariau išvadų, galbūt dar anksti kalbėti, nes dar laiko mažai praėjo. Vis tiek kardinaliai reikės savo gyvenimą pakeisti“, – kalbėjo aktorius ir atsargiai prasitarė, jog mes gerti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt