Veidai

2021.12.03 18:06

Mirė filme „Įsimylėjęs Šekspyras“ vaidinęs, princo Charleso mėgstamiausias aktorius Antony Sheras

BNS2021.12.03 18:06

Mirė apdovanojimų pelnęs kino ir teatro aktorius Antony Sheras, sirgęs vėžiu, jam buvo 72 metai, penktadienį pranešė britų Karališkasis Shakespeare`o teatras.

Pietų Afrikoje gimęs A. Sheras buvo daugelio laikomas vienu puikiausių šiuolaikinių Britanijos aktorių. Jis atliko beveik visus įsimintiniausius Williamo Shakespeare`o pjesių vaidmenis nuo Karaliaus Lyro (King Lear) to paties pavadinimo pjesėje iki Šeiloko (Shylock) pjesėje „Venecijos pirklys“ (The Merchant of Venice).

A. Sheras gimė Keiptaune litvakų šeimoje 1949 metų birželio 14 dieną, praėjus metams po to, kai į valdžią atėjusi Nacionalinė partija ėmėsi aparteido režimo įvedimo.

1985 metais aktorius pelnė Laurence`o Olivier vardo apdovanojimą už jo sukurtą Ričardo III, energingai po sceną su ramentais siautėjančio kuproto piktadario, paveikslą.

A. Sheras taip pat nusifilmavo keliuose sėkmės sulaukusiuose filmuose, vienas kurių yra „Įsimylėjęs Šekspyras“ (Shakespeare In Love), be to, princas Charlesas yra įvardinęs jį kaip savo mėgstamiausią aktorių.

Dirbdamas Karališkajame Shakespeare`o teatre jis sutiko savo gyvenimo partnerį Gregorą Doraną, kuris vėliau tapo trupės meno vadovu. Jiedu buvo viena pirmųjų gėjų porų, registravusių civilinę partnerystę Britanijoje 2005 metais.

Rugsėjį, kai medikai paskelbė, kad A. Sheras nepagydomai serga, G. Doranas pasitraukė iš užimamų pareigų, kad galėtų rūpintis savo partneriu.

Teatro vykdomoji direktorė Catherine Mallyon ir laikinai meno vadovo pareigas einanti Erica Whyman sakė, kad „labai liūdi“ dėl A. Shero mirties.

„Savo mintis ir nuoširdžią užuojautą šiuo gniuždančiu metu [skiriame] Gregui, Antony šeimai ir jų draugams“, – nurodė jos.

„Antony ilgą laiką bendradarbiavo su RSC (Karališkąja Shakespeare`o trupe) ir padarė labai sėkmingą karjerą scenoje ir ekrane“, – sakoma pareiškime.

Teatro pirmininkė Shriti Vadera pažymėjo, kad aktorius buvo „mylimas“ šioje organizacijoje „ir palietė bei praturtino daugybės žmonių gyvenimus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt