Veidai

2021.12.03 13:13

Neskiepyto draugo dėl COVID-19 netekęs Smoriginas pratrūko: tokios neišprususios Lietuvos neatsimenu

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.12.03 13:13

Savo feisbuko paskyroje pratrūko nuo COVID-19 mirusio artimo žmogaus netekęs choreografas, baleto šokėjas, „Vilniaus baleto” teatro meno vadovas Jurijus Smoriginas. „Jei jūs mane gerbiate ir kiek vertinate, prašau, eikite skiepytis, nes kitaip mano širdis sprogs belaidojant jus visus“, – socialiniame tinkle į savo sekėjus kreipėsi J. Smoriginas.

J. Smoriginas savo feisbuko įrašu sutiko pasidalyti ir su portalo LRT.lt skaitytojais. „Negaliu nerašyti... Šiandien naktį mirė man mielas ir labai gerbtinas žmogus. Kiek daugiau 50-ies metų. Nesiskiepijo... per savaitę ir žmogaus nėra... nuo COVID-19.

Turiu apie 5000 feisbuko draugų. Jei jūs mane gerbiate ir kiek vertinate, prašau, eikite skiepytis, nes kitaip mano širdis sprogs belaidojant jus visus“, – socialiniame tinkle rašė J. Smoriginas.

Portalui LRT.lt susisiekus su choreografu, jis neslėpė apmaudo, kad atsisakančiųjų skiepytis pažįsta ir žino tikrai ne vieną, nors išreiškė viltį, kad bus tokių, kurie „atsivers“ ir nutars pasiskiepyti.

„Visus antivakserius išmečiau iš draugų arba užblokavau <...>. Visiška beprotybė, viduramžiai. Nesuvokiami dalykai, kaip žmonės gali neigti mediciną ir kažkodėl tikėti kažkokiais šarlatanais, kažkokiais pasidalinamais tekstais, video, guru, kurie nežinau kas tokie yra.

21 amžius, mes beveik jau svajojame, kad Marse vaikščiosim su šlepetėm, o elgiamės tarsi gyventume viduramžiais, kur dantų nevalom ir dantis raunam tik replėmis, o neinam pas gydytojus“, – kalbėjo J. Smoriginas.

Choreografas pridūrė apgailestaujantis dėl to, kad dalis žmonių nesupranta, kokia klastinga yra COVID-19 liga. „Kai atsirado ta baisioji liga AIDS, tai, turbūt, tiek nesąmonių nebuvo, kaip dabar. Turbūt AIDS labai gerai šienavo žmones, akivaizdžiai matėsi, kaip ten yra. Dabar žmonės turbūt neįninka į šio viruso esmę, <...> kad tai yra užkratas, kuris ieško silpnos vietos ir iš karto ją pakerta“, – komentavo J. Smoriginas.

Jis sakė nesuprantantis, kaip žmonės, dalis jų – ir su aukštuoju išsilavinimu, gali neigti mediciną, atsisakyti skiepytis. „Žmonės iš lūpų į lūpas perduoda: „Va, pažiūrėk, pasiskiepijo ir numirė“. Bet tai koks procentas numirė? <...> Tik faktas atsiranda, griebia ir išpučia jį. Turginis lygis.

Nugyvenau Lietuvoje 66 metus, nes joje gimiau, bet tokios primityvios, neišprususios, neišsilavinusios Lietuvos, patikėkit manim, aš neatsimenu“, – sakė J. Smoriginas.

Tiesa, savo pozicijos skiepų klausimu neslepiantis choreografas pripažino iš vienos itin artimos giminaitės sulaukęs klausimų, kas jį papirko. „Baisiausia žinot kas? Man pradėjo sakyti: „Tai tave papirko, kiek tau moka?“ Jeigu aš esu kažkoks (žinomas – LRT.lt) veidas, vadinasi, man moka pinigus. Taip sakė mano viena iš artimiausių giminių. Svarbiausia, dar jauna.

Aš ją iškart užblokavau ir išmečiau po velnių, nes tu matai, kad žmogui neišaiškinsi, kol ji su realybe nesusitiks. <...> Jeigu tu mąstai kitaip nei tie fanatai, vadinasi, tave paperka. Čia tas ligotas fanatizmas. Būtiniausiai priešintis, sakyti „ne“, kad tik ne taip, kaip valstybė mąsto arba ištiria“, – komentavo J. Smoriginas.

Choreografas dar pridūrė: „Man gėda, kad mane supa tiek tokių žmonių, kurie va taip mąsto. Man labai labai gėda. Beje, tas žmogus, kuris numirė, nebuvo antivakseris, jis tiesiog labai žaismingas, šviesus. Matyt, neįvertino to, koks pavojus yra šitų dalykų.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt