Veidai

2021.12.02 12:51

Meghan Markle ir bulvarinio leidinio byloje padėtas taškas

LRT.lt2021.12.02 12:51

Sasekso hercogienė Meghan Markle gali lengviau atsikvėpti – leidybos grupės, kuriai priklauso laikraštis „The Mail on Sunday“, apeliaciją teismas atmetė ir paliko M. Markle palankų sprendimą privatumo pažeidimo byloje, praneša BBC.

M. Markle apskundė teismui britų laikraštį „The Mail on Sunday“ po to, kai leidinys paskelbė privatų laišką, kurį princo Harry sutuoktinė parašė savo tėvui.

2018 metų rugpjūtį parašytas laiškas buvo išspausdintas 2019 metų vasarį, netrukus po to, kai JAV žurnalas „People“ publikavo straipsnį, kuriame cituojami Meghan draugai kalba apie šį laišką, leidusį geriau suprasti jos sudėtingus santykius su susvetimėjusiu tėvu.

Į teismą britų leidinį „Mail on Sunday“ dėl be leidimo publikuoto laiško tėvui padavusi Sasekso kunigaikštienė reikalavo, kad jai būtų atlygintos teisinių procedūrų išlaidos ir pirmajame leidinio puslapyje būtų išspausdintas viešas atsiprašymas. Priteistą finansinę kompensaciją buvo žadama skirti kovos su patyčiomis labdaros organizacijai.

M. Markle advokatai teigė, jog kunigaikštienės laiškas tėvui buvo itin asmeniškas ir neabejotinai labai privatus ir nesusijęs su visuomenės interesais.

Panašu, kad ir paskutinis teisinės kovos etapas M. Markle baigėsi sėkmingai – Apeliacinis teismas atmetė „Associated Newspapers“ apeliaciją. Buvo patvirtintas anksčiau šiemet priimtas kunigaikštienei naudingas sprendimas, rašoma BBC.

„Tai ne tik mano pergalė, tai pergalė visų, kurie kada nors jautė baimę kovoti už tai, kas teisinga. <...> Svarbiausia, kad dabar esame pakankamai drąsūs pakeisti bulvarinių leidinių industriją, kurios dėka žmonės darosi nuožmesni ir bando uždirbti iš melo ir skausmo, kurį kelia kitiems“, – skynews.com cituoja kunigaikštienės išplatintą pranešimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt