Veidai

2016.11.24 13:05

Pabėgėlių kūdikis, pavadintas Angelos Merkel vardu, prieglobsčio Vokietijoje negavo

ELTA 2016.11.24 13:05

Sirijos pabėgėlių šeima, kuri išgarsėjo visoje Vokietijoje, kai savo naujagimę pavadino Angela Merkel, sulaukė blogų žinių iš šalies žinybų. Jaunai porai pranešta, kad jos prašymas suteikti prieglobstį atmestas. Apie tai rašo vokiečių laikraštis „Bild“.

Tema Alhawar buvo nėščia, kai su savo vyru Mamonu Alhamza spruko iš Šiaurės Sirijos, kur vyko mūšiai tarp „Islamo valstybės“ (IS) ir kurdų. Šeimai atvykus į Vokietiją, moteris 2015-ųjų gruodžio 27 dieną pagimdė mergaitę, kurią spontaniškai pavadino Angela Merkel. „Mes norime padėkoti, kad galime čia būti. Vokietija yra mums kaip motina“, – tada laikraščiui „Westdeutsche Zeitung“ sakė Mamonas.

Dar prieš kelias savaites jauna su šeima su mergaite ant rankų įsikėlė į butą Mionchengladbacho pakraštyje, bet gavo tarnybų laišką.

Vis dėlto prašymo suteikti prieglobstį atmetimas nereiškia, kad šeima kartu su Angela Merkel bus išsiųsta iš šalies. Dabar šeima sulauks „papildomos apsaugos“. Ji suteikiama, kai asmuo neatitinka pabėgėlio apibrėžimo, tačiau kilmės šalyje jam gresia rimtas pavojus.

Konkrečiai tai reiškia, kad Alhamzų šeima kol kas vienerius metus galės likti Vokietijoje, tačiau neturės teisės pasikviesti šeimos narių iš Sirijos. Ši apsauga gali būti pratęsta du kartus dvejiems metams. Po to šeima gali likti Vokietijoje, jei atitinka tolesnes sąlygas, pavyzdžiui, turi lėšų pragyvenimui bei pakankamai moka vokiečių kalbą.

Migracijos departamento atstovė paaiškino, kad, remiantis įstatymais, asmuo negali būti prieglobsčio prašytojas, jei atvyko į Vokietiją per trečią saugią šalį.