Veidai

2021.12.05 20:01

Meilės reitingų nesudarinėjanti Nomeda Marčėnaitė: nei noriu į praeitį, nei skubu į ateitį

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.12.05 20:01

Gyvenimas yra baigtinis ir tai mane motyvuoja, portalui LRT.lt sako menininkė ir televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Didžiausiu turtu ji vadina santykius su vaikais, mylimuoju Vytu Palavinsku ir savo aplinkiniais, o herojais vadina visus, kurie, patyrę daug išbandymų, neprarado meilės ir gebėjimo džiaugtis.

Į Prousto klausimyną sudėti klausimai, kuriuos rašytojas Marcelis Proustas paauglystėje buvo nusiuntęs savo draugei Antoinette Faure, būsimo Prancūzijos prezidento dukrai. Į panašų klausimyną vėliau buvo atsakęs ir pats M. Proustas. Prabėgus šimtmečiui daug kas šį klausimyną laiko asmenybės testų pirmtaku, nes jo klausimai padeda geriau pažinti žmogų. Portalas LRT.lt kviečia į Prousto klausimus atsakyti ir eterio veidus, rašytojus, atlikėjus, aktorius, kūrėjus.

Šįkart į Prousto klausimus atsakė N. Marčėnaitė.

– Kas jums yra laimė? Kiekviena akimirka, kai suvokiu savo egzistencijos laikinumą, o kartu ir gyvenimo vertę. Kiekvienas ramus rytas su kavos puodeliu, gražus gamtos vaizdas ar apšvietimas, sutiktas įdomus žmogus, artimojo šypsena, galimybė kurti yra laimė.

– Kas yra jūsų didžiausia baimė? Gal tai ne visai baimė. Nerimas dėl vaikų ateities.

– Kurio savo būdo bruožo labiausiai nemėgstate? Nėra tokio, nes kiekvienas bruožas, priklausomai nuo situacijos, gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas.

– Kokia kitų savybė labiausiai erzina? Jokia. Nes tai yra kito žmogaus savybė, o tam negaliu daryti jokios įtakos, tai nėra ko erzintis.

– Kokia asmenybe žavitės labiausiai? Tokių yra labai daug. Iš pačių įvairiausių sričių. „Įsimyliu“ kiekvieną kalbinamą pašnekovą laidoje „Kur važiuojam?“, jie visi kažkuo ypatingi.

– Kam išleidžiate daugiausia? Labai neoriginaliai – iki karantino kelionėms ir maistui, dabar maistui ir kelionėms, nes jų pasidarė mažiau.

– Kokia šiuo metu yra jūsų dvasios būsena? Stabili, retsykiais perauganti į pakilią.

– Ką pavadintumėte labiausiai pervertinama dorybe? Dorybių neįmanoma pervertinti, jas verta skatinti.

– Kokiais atvejais sakote neteisybę? Turbūt kai nenoriu sakyti teisybės. Labai nemėgstu meluoti, nors puikiai suprantu, kad nepavyksta to išvengti, kartais tai darau bijodama ką nors įžeisti arba suerzinti.

– Kuris pačios išvaizdos bruožas labiausiai erzina? Dabar jau joks.

– Žmogus, kuris jums kelia panieką? Joks. Būna, kad kokio nors žmogaus elgesys ar mintys nepatinka, bet tada man būna labai smalsu, kodėl jis taip elgiasi.

– Kokią vyrų savybę labiausiai vertinate? Jų daug, bet tokias pat kaip ir moterų – išmintį, humoro jausmą, nuoširdumą.

– Kokią moterų savybę labiausiai vertinate? Žiūrėti aukščiau.

– Kokį žodį ar frazę vartojate per dažnai? Televizija atpratino nuo kalbos šiukšlių, bet nuolat juokiuosi, o tai irgi gali erzinti. (Juokiasi.)

– Kas yra didžiausia jūsų gyvenimo meilė? Myliu šeimą, gyvenimą ir save jame. Nemoku sudarinėti meilės reitingų, vaikystėje labiausiai bijojau klausimo, kuris prasideda „ką labiau myli“.

– Kada ir kur buvote laimingiausia? Visada – dabar. Žinoma, jei nevyksta kas nors labai negero, arba tik susitvarkius situacijai aš ir vėl laiminga. Nei noriu į praeitį, nei skubu į ateitį. Randu labai daug džiaugsmo kiekviename išaušusiame ryte.

– Kokį talentą labiausiai norėtumėte turėti? Esu įsitikinusi, kad talentų visi turime į valias, tik ne visus išnaudojame. Norėčiau galėti pagroti bet kuriuo muzikos instrumentu – fortepijonu, gitara, smuiku, bet neradau laiko tokiems mokslams, visą laiką paskyriau dailės studijoms.

– Jei galėtumėte savyje pakeisti vieną dalyką, kas tai būtų? Vis dar bandau keistis ir tai nėra vienas dalykas.

– Ką laikote didžiausiu savo pasiekimu? Gal gebėjimą mylėti.

– Jei po mirties galėtumėte grįžti kitu žmogumi ar daiktu, kokiu pavidalu sugrįžtumėte? Nesvarstau tokios galimybės.

– Kur labiausiai norėtumėte gyventi? Dabar taip atrodo, kad labiau ne kur, bet su kuo. O šiaip Lietuvoje, žinoma. Man čia gera.

– Kas yra jūsų brangiausias turtas? Santykiai su vaikais, Vytu, draugais, aplinkiniais.

– Kokia yra jūsų svajonių profesija ar užsiėmimas? Visos mano profesijos. Džiugina lipdymas, paišymas, iliustravimas, rašymas, ruošimasis laidoms ir pokalbiai su pašnekovais.

– Kokia ryškiausia jūsų būdo savybė? Paklausiau Vyto. Sako, pozityvumas. Na ir tikrai. (Šypsosi.)

– Už ką labiausiai vertinate savo draugus? Labai įvairiai. Už protą, humoro jausmą, už mokėjimą žaisti gyvenime ir už tai, kad mane myli visokią.

– Kas yra jūsų mėgstamiausi rašytojai? Mano rašytojų, kaip ir kompozitorių ar atlikėjų sąrašas per ilgas.

– Kuris grožinės literatūros personažas yra jūsų mėgstamiausias? Kažkaip savaime atsigręžiau į vaikystės literatūros herojus. Vis dar Merė Popins. Šis personažas man padėjo suprasti, kas esu ir kokia norėčiau būti.

– Kaip manote, su kuria istorine asmenybe turite daugiausia bendro? Niekad nebandžiau lygintis.

– Kas yra jūsų herojai realiame gyvenime? Patyrę daug išbandymų, bet nepraradę meilės ir gebėjimo džiaugtis žmonės.

– Kokie vardai – jūsų mėgstamiausi? Mylimų žmonių.

– Ko labiausiai nemėgstate? Buhalterijos, kurios kažkodėl yra ir mano gyvenime.

– Dėl ko labiausiai gailitės? Dėl nieko.

– Kaip norėtumėte numirti? Greitai.

– Koks yra jūsų moto? Gyvenimas yra baigtinis ir tai mane motyvuoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt