Veidai

2021.11.30 12:53

Gucci šeima kritikuoja neseniai pasirodžiusią juostą „Gucci mados namai“, vadina ją įžeidimu

LRT.lt2021.11.30 12:53

Juosta „Gucci mados namai“ šeimai, apie kurią ir sukasi jos veiksmas, sukėlė nepasitenkinimą. Kaip rašoma Forbes.com, jie filmą laiko netiksliu ir įžeidžiančiu, o nusivylimą pakursto tai, kad juodąja našle praminta pagrindinė herojė pateikiama kaip auka.

Ridley Scotto filmas „Gucci mados namai“ užkariauja kino ekranus. Pagrindinį vaidmenį juostoje atlieka atlikėja Lady Gaga, įkūnijusi juodąja našle pramintą Patrizią Reggiani, užsakiusią savo vyro žmogžudystę ir už tai kalėjusią daugiau nei dešimtmetį.

Kaip ir visuomet žiūrovai pasidalijo į dvi stovyklas – vieni filmą liaupsina, kiti kritikuoja. Tarp pastarųjų – Gucci šeimos nariai, išplatinę pranešimą žiniasklaidai, kuriame išsako savo nepasitenkinimą, rašoma Forbes.com.

„Gucci“ imperijos įkūrėjo Aldo Gucci ir jo palikuonys Italijos naujienų agentūrai ANSA teigė, kad jų šeima juostoje vaizduojama kaip nuožmūs, abejingi ir nejautrūs pasauliui aplink juos. Be to, pagrindinių veikėjų tonas ir požiūris neatspindi tikrojo šeimos požiūrio, o filmas vadinamas netiksliu ir įžeidžiančiu.

Kaip pastebima Forbes.com, šeimos nariai kritikuoja filmo kūrėjų atlaidumą už nužudymą nuteistai P. Reggiani, kuri neva vaizduojama kaip auka, bandanti išlaviruoti verslo kultūroje, kurioje dominuoja vyrai.

„Iš žmogiškos perspektyvos labai skaudu, kad įžeidžiamas palikimas, ant kurio yra pastatytas prekės ženklas. <...> Gucci šeima gyvena gerbdama savo protėvių darbus, o jų atminimas negali būti naudojamas tam, kad būtų surengtas toks tiesos neatspindintis spektaklis, kuris yra neteisingas kai kurių pagrindinių istorijos herojų atžvilgiu“, – pranešimą cituoja theguardian.com.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt