Naujienų srautas

Veidai2016.11.26 10:42

Triukų su dviračiais čempionas: kadaise ir skrydis lėktuvu atrodė neįmanomas

Vieniems didžiausias malonumas ramiai suptis ant vandens, o kitiems, kaip akrobatinio važiavimo dviračiais pasaulio čempionui Kenny Belaey, reikia adrenalino. Praėjusiais metais šis belgų dviratininkas išgarsėjo tuo, kad dviračiu pervažiavo tarp dviejų uolų ištempta virve.

K. Belaey nuolat ieško neįprastų vietų savo meistriškumui pademonstruoti. 33 m. belgas yra vienas geriausių kalnų dviratininkų pasaulyje.

Būdamas vos devynerių jis pirmąkart dalyvavo varžybose. Jis pelnė vieną titulą po kito. K. Belaey pasirinkta sporto šaka prikausto dėmesį. Kelias savaites per metus jis praleidžia Pietų Ispanijoje – Kosta Blankoje arba Moreiroje.

„Čia visuomet šviečia saulė, grynas oras, jokio užterštumo. Sportininkui čia geriausia ruoštis varžyboms. Todėl ir važiuoju į Ispaniją: puiki šalis lauko sporto šakoms, o tai yra mano gyvenimas“, – aiškina dviratininkas.

Čia ir jūra, ir kalnai ranka pasiekiami. Tarp treniruočių jis dažnai užsiima kitomis sporto šakomis, pavyzdžiui, plaukioja irkline lenta.

Pailsėjęs vėl sėda ant dviračio. Akrobatinis važinėjimas – jo didžiausia aistra. Čia jis važinėja per įvairias natūralias kliūtis – dažniausiai pajūrio uolomis. Jeigu dviratininkas nuvažiuoja nuo parkūro arba pėda paliečia žemę, gauna baudos taškų. K. Belaey keturiskart yra tapęs akrobatinio važinėjimo dviračiu pasaulio čempionu ir jau 15 metų karaliauja pasaulio reitingų viršūnėje.

Populiari šios sporto šakos rūšis – važinėjimas miesto gatvėmis, kur natūralios kliūtys tampa trasos dalimi.

„Važinėjantis miesto gatvėmis reikia daug kūrybiškumo. Reikia pamatyti ir įveikti visas įmanomas kliūtis ir nepamiršti pademonstruoti laisvojo stiliaus triukų. Man labai patinka važinėti po miestą“, – sako dviratininkas.

K. Belaey yra parengęs specialią parodomąją programą ir, reklamuodamas šią sporto šaką, su ja jau apkeliavo 25 valstybes. Jam patinka važinėti dviračiu pačiose neįprasčiausiose vietose. Pavyzdžiui, ant Nagojos televizijos bokšto Japonijoje. Tokie įspūdingi vaizdai padeda pritraukti rėmėjų.

„Ekstremalus sportas užkrečia ir verčia tave daryti kuo beprotiškesnius, kuo įspūdingesnius triukus. Tiesa ta, kad žmonės visuomet svajojo apie tokius dalykus. Kadaise skristi lėktuvu atrodė neįmanomas dalykas. Be abejo, norisi kuo išradingiau pareklamuoti savo rėmėjus, bet visų pirma darai tai dėl savęs. Daryčiau tai net tuomet, jei niekas į mane nežiūrėtų. Norisi patikrinti savo galimybių ribas“, – entuziastingai pasakoja dviratininkas.

2015 m. K. Belaey visų dėmesį patraukė bandymu įveikti naują pasaulio rekordą – jis nusprendė dviračiu pervažiuoti Prancūzijos Alpėse tarp dviejų uolų ištemptu 18 metrų lynu. Po kojomis buvo 112 metrų gylio praraja. Dar niekas to nebuvo daręs.

„Tuo metu tarsi dešimt tonų man nuo pečių nusirito. Ten stovėdamas jaučiausi taip, tarsi per 30 sekundžių būčiau keturiskart laimėjęs pasaulio čempionatą. Kol kas tai buvo pati geriausia akimirka mano gyvenime“, – prisimena ekstremalių pojūčių mėgėjas.

Atrodo, šio vyro jokios kliūtys nesustabdys. „Kas žino? Gal po dvejų ar trejų metų man vėl kils kokia beprotiška mintis. O gal kas nors pametės idėją ar galimybę, ir tada aš imsiuosi naujo projekto. Šito negalima paskubinti. Reikia plaukti pasroviui ir, atėjus tinkamam laikui, kas nors nutiks. O jeigu ir nenutiks, aš vis tiek važinėsiuosi dviračiu ir mėgausiuosi gyvenimu“, – tikina K. Belaey.

Kvapą gniaužiantys sportininko triukai – laidos „Euromaxx“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą