Naujienų srautas

Veidai2016.11.23 09:57

B. Obama paskutinį kartą įteikė Prezidento laisvės medalius

BNS 2016.11.23 09:57

JAV muzikos legenda Bruce`as Springsteenas, krepšinio žvaigždė Michaelas Jordanas ir aktorius Robertas De Niro yra tarp 21 žmogaus, antradienį apdovanotų Prezidento laisvės medaliais.

Per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose prezidentas Barackas Obama išdalijo paskutinius garbingiausius JAV civilinius apdovanojimus įvairioms sporto žvaigždėms, mokslininkams, menininkams ir filantropams.

„Kiekvienas, esantis ant šios scenos, mane asmeniškai labai stipriai sujaudinote, – sakė B. Obama. – Labai gera, kai galvoji apie šiuos nuostabius žmones, suprasti, kad tai daro mūsų tautą puikiausia tauta žemėje.“

„Ne dėl to, kas esame, ne dėl mūsų skirtumų, bet tarp savo skirtumų randame kažką bendra, kuo galime dalytis“, – sakė jis.

Sąraše yra daug pramogų pasaulio atstovų ir įžymybių, tarp jų – aktoriai Tomas Hanksas, Robertas Redfordas, krepšinio grandas Kareemas Abdul-Jabbaras, Diana Ross, kurios karjera muzikos, kino, televizijos, teatro ir mados srityse tęsiasi jau ilgiau kaip pusę šimtmečio, ir komikė bei televizijos pokalbių laidos vedėja Ellen DeGeneres.

Kabėdamas apie E. DeGeneres pasiekimus B. Obama pagyrė komikės drąsą viešai pripažinti apie savo homoseksualumą.

„Kokia neįtikėtina našta tai buvo – šitaip rizikuoti savo karjera, – sakė jis. – Žmonės nedažnai tai daro, o tada milijonų viltys sukraunamos ant jų pečių.“

Kaip ir įprastai, B. Obama stengėsi praskaidrinti sunkesnius ceremonijos momentus humoru.

„Tačiau, kaip Ellen sako: „Visi mes norime kukurūzinio traškučio, kuris gali išlaikyti gvakamolės svorį“. Šiaip aš to nesuprantu, bet pamaniau, kad tai praskaidrintų nuotaiką, nes aš jau buvau bepravirkstąs iš jaudulio“, – sakė jis.

Be to, B. Obama pagyrė aktoriaus R. De Niro geriausius vaidmenis.

„Sicilietis tėvas tapęs Niujorko banditu, banditas, valdantis kazino, banditas, kuriam reikia terapijos, – skaitė prezidentas, sukeldamas publikos juoką. – Uošvis, baisesnis už banditą, Al Kaponė, banditas.“

Pastaruoju metu R. De Niro buvo dėmesio centre dėl savo atviro nepritarimo išrinktuoju prezidentu Donaldu Trumpu. Jis nevyniojo žodžių į vatą ir kritikuodamas respublikoną vadino jį „atmata“, „kiaule“ ir „idiotu“.

„Norėčiau smogti jam į veidą“, – sakė jis prieš rinkimus.

Daugelis šio garbingo apdovanojimo laureatų yra pasisakę prieš D. Trumpą arba išreiškę paramą demokratams.

Pavyzdžiui, rokeris B. Springsteenas pasirodė per paskutinį Hillary Clinton kampanijos renginį.

Prestižinis Prezidento laisvės medalis yra skiriamas už pasiekimus ir indėlį į JAV nacionalinius interesus, saugumą, kultūrą, taiką ir filantropiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi