Veidai

2021.11.29 14:51

Bartaitę pražudžiusio Daukšio bylą teismas atvers sausio pabaigoje

LRT.lt2021.11.29 14:51

Pavasarį sostinės Antakalnio mikrorajone dviračiu važiavusią Iną Mariją Bartaitę avarijoje pražudžiusio Mindaugo Daukšio bylą teismas atvers kitų metų sausio pabaigoje. Tai portalui LRT.lt patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Gintarė Vosyliūtė.

Pirmasis teismo posėdis paskirtas sausio 27 d., 13.30 val. Vilniaus miesto apylinkės teismui baudžiamoji byla buvo perduota lapkričio pradžioje, primena LRT.lt.

„Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 36 metų sostinės gyventojas kaltinamas neblaivus sukėlęs eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus“, – buvo rašoma lapkričio pradžioje išplatintame pranešime.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, žuvusioji – kino režisieriaus Šarūno Barto 25-erių dukra Ina Marija Bartaitė.

M. Daukšys – buvusio Seimo nario ir buvusio ūkio ministro Kęstučio Daukšio sūnus.

Prokuratūros teigimu, tragiška avarija įvyko balandžio 7-osios naktį Vilniaus Antakalnio gatvėje.

Būdamas neblaivus ir važiuodamas miesto gatve didesniu kaip 123 kilometrų per valandą greičiu, automobilio „Hyundai“ vairuotojas kliudė dviratį. Nuo eismo įvykio metu patirtų sužalojimų dviratininkė iš karto žuvo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, „Hyundai“ vairuotojas M. Daukšys pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būdamas neblaivus, neįvertino sudėtingų meteorologinių sąlygų (buvo tamsu, lijo), nepasirinko saugaus greičio, o leistiną greitį viršijo daugiau nei dvigubai.

Neatsargiai ir neatidžiai vairuodamas, jis nesugebėjo sulėtinti greičio ir išvengti susidūrimo su ta pačia kryptimi važiavusia dviratininke. Po tragiško eismo įvykio „Hyundai“ vairuotojui buvo nustatytas 0,98 promilių girtumas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl to gailisi.

Jam gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt