Veidai

2021.11.29 10:57

Mirė 41-erių „Louis Vuitton“ dizaineris Virgilas Abloh`as

LRT.lt2021.11.29 10:57

Mirė mados namuose „Louis Vuitton“ dirbęs dizaineris Virgilas Abloh`as, praneša „Time“. Vyrui buvo 41-eri.

Kūrėjo gyvybę pasiglemžė onkologinė liga.

V. Abloh`as mados namuose „Louis Vuitton“ ėjo vyriškų drabužių skyriaus vadovo pareigas. Kai kurie dizainerį lygino su Jeffu Koonsu, kiti jauną kūrėją buvo praminę savosios kartos Karlu Lagerfeldu.

„Esame sukrėsti šios baisios naujienos. Virgilas buvo ne tik puikus dizaineris, vizionierius, bet taip pat ir nuostabios sielos bei didelės išminties žmogus“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime nurodė bendrovės LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) vadovas Bernardas Arnaultas.

Dizainerio instagramo paskyroje jo šeimos nariai pasidalijo žinia, kad V. Abloh`ui prieš dvejus metus buvo diagnozuota širdies angiosarkoma – reta vėžio forma, kuria sergant širdyje atsiranda navikas.

„Nuo 2019 m., kai jam buvo nustatyta diagnozė, jis nusprendė su liga kovoti privačiai. Jam buvo atlikta daugybė sudėtingų gydymo procedūrų, tuo pačiu metu jis vadovavo kelioms svarbioms institucijoms, apimančioms madą, meną ir kultūrą“, – rašoma dizainerio instagramo paskyroje.

2018 m. V. Abloh`as tapo pirmuoju juodaodžiu vyriškų drabužių meno vadovu „Louis Vuitton“ dizaino namų istorijoje. V. Ablohas buvo Ganos amerikietis, siūti jį išmokė siuvėja dirbusi motina. Nors neturėjo oficialaus mados srities išsilavinimo, buvo baigęs inžinerijos mokslus, turėjo architektūros magistro laipsnį.

2018 m. žurnalas „Time“ V. Abloh`ą išrinko vienu įtakingiausių metų žmogumi. Dizaineris yra rengęs tokias pasaulines garsenybes kaip Beyonce, Michaelas B. Jordanas, Kim Kardashian West, Timothee Chalametas, Serena Williams.

Kūrėjo gedi žmona Shannon Abloh ir jųdviejų vaikai Lowe ir Grey.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt