Veidai

2021.11.27 21:00

„Šok su žvaigžde“ – ypatingas vakaras: šoko ir projekto teisėjai

atnaujinta 23.04
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.11.27 21:00

To Lietuvoje dar nebuvo – pirmą kartą LRT TELEVIZIJOS projekte „Šok su žvaigžde“ poroms teko priimti „Teisėjų iššūkį“ ir pasirodyti kartu su komisijos nariais. O pasirodymai išties gniaužė kvapą ir buvo verti aukščiausių balų. Nors savaitė buvo nelengva ir dalyviams teko paruošti net po du pasirodymus, geriausiu apdovanojimu jiems tapo tai, kad nė viena pora šį kartą parketo nepaliko.

Prieš savaitę poros traukė burtus, su kuriais iš teisėjų – Virginijumi Visocku, Egle Visockaite ar Lina Chatkevičiūte – aštuntoje laidoje stos į „Teisėjų iššūkį“. Taigi galimybė pašokti su teisėjais teko sopranui Jomantei Šležaitei-Paukštei ir Rafal Narkevič, aktorei Paulinai Taujanskaitei ir Rolandui Beržiniui, dainininkui Jurgiui Brūzgai ir Katerinai Voropaj, choreografui Marijanui Staniulėnui ir Ievai Brigitai Riepšaitei, atlikėjui Norbertui Liatkovskiui (Norbei) ir Viktorijai Šeinker, LRT laidos „Į sveikatą“ vedėjui, sporto treneriui Alanui Dzeranovui ir Eglei Bertulytei.

Vakaro pradžioje teisėjai tik vertino bei dalijo balus, o šoko tik dalyviai, paruošę naujus pasirodymus.

„Manau, kad gera pradžia tokiam ugningam vakarėliui. Dažniausiai muzika padiktuoja ir padeda atskleisti šokio charakterį ir patį šokį. Nors skambėjo ne pasadoblio muzika, jūs sugebėjote perteikti pasadoblio spalvą.

Man patiko ir charakteris, ir šokio pateikimas, ir rankų judesiai... Sveikinu“, – po Marijano ir Ievos Brigitos pasadoblio kalbėjo V. Visockas. Jam antrino ir L. Chatkevičiūtė, dėkojusi už profesionalumą bei originalumą, o E. Visockaitė pastebėjo, kad iš pirmo žvilgsnio minkštu ir pūkuotu atrodantis Marijanas iš tiesų turi labai daug charakterio spalvų. Pirmasis vakaro pasirodymas pelnė 27 balus.

Šok su žvaigžde. Marijanas Staniulėnas ir Ieva Brigita Riepšaitė. VIII laida

Linksma muzika, daugybė triukų ir energingų žingsnelių papuošė Paulinos ir Rolando džaivą. „Vartaliotas" buvo mano mėgstamiausias dalykas šiame šokyje“, – juokėsi E. Visockaitė. Už linksmą nuotaiką, atspindinčią šokio charakterį, teisėjai porai skyrė 26 balus.

Šok su žvaigžde. Paulina Taujanskaitė ir Rolandas Beržinis. VIII laida

Kaip prieš pasirodymą atskleidė Alanas, aštuntojo jų šokio idėja gimė per pilnatį, kai vyksta daugybė keistų dalykų. Jų nutiko ir Alanui, kuris susitrenkė nosį ir nusprendė ją paslėpti po kauke. Taip fantomu tapęs Alanas su Egle lėtą valsą atliko pagal garso takelį iš miuziklo „Operos fantomas“. „Nuoširdžiai didžiuojuosi jūsų pora ir daroma pažanga“, – džiaugėsi L. Chatkevičiūtė, drauge su kitais teisėjais porai skyrusi 25 balus.

Šok su žvaigžde. Alanas Dzeranovas ir Eglė Bertulytė. VIII laida

Dar vienas dalyvis, kurį teisėjai gyrė už pažangą – Norbertas. Jiedu su Viktorija atliko linksmą ir nuotaikingą kvikstepą, neretai vadinamą sunkiau įkandamu riešutu šokių pasaulyje.

„Norbertai, jūs nesate gabus šokėjas. Jūs esate stulbinančiai gabus šokėjas. Jūsų pasirodymo pradžios visada užgniaužia kvapą, tiesa, kiek atsipalaiduojate per vidurį, kai žiūrovai balsuoja ir nebūna taip susitelkę į pasirodymą“, – šmaikštavo E. Visockaitė. Kvikstepas poros balų taupyklę papildė 24 balais.

Šok su žvaigžde. Norbert Liatkovski ir Viktorija Šeinker. VIII laida

Dar vieną nuostabų pasirodymą žiūrovams padovanojo Jurgis ir Katerina, atlikę rumbą. „Jurgis buvo kaip žiedas, o Katerina – kaip deimantas jame. Buvo gražu, miela ir gera žiūrėti“, – šypsojosi vaizdingų palyginimų negailėjusi E. Visockaitė, o L. Chatkevičiūtė svarstė, kad Jurgis visą pasirodymą labai gražiai žvelgė į Kateriną, o, pasak teisėjos, šokėjai turi būti šiek tiek narcizai, dažniau galvojantys kaip parodyti save. Už gražų šokį pora pelnė 24 balus.

Šok su žvaigžde. Jurgis Brūzga ir Katerina Voropaj. VIII laida

Pirmąją vakaro dalį vainikavo pasaka apie Gražuolę ir Pabaisą, o tiksliau dar vienas įspūdingas Jomantės ir Rafal šokis – fokstrotas. „Šis šokis yra pats sunkiausias standartinis šokis. Kai aš jo mokiausi, ir verkdavau, ir pasiduodavau“, – apie fokstrotą kalbėjo E. Visockaitė, svarsčiusi, kad šokis buvo nelengvas, tačiau jį nugalėti padėjo poros skleidžiama magija.

Šok su žvaigžde. Jomantė Šležaitė-Paukštė ir Rafal Narkevič. VIII laida

„Jomantė tikrai moka apkerėti, apžavėti ir ką galėjo, tą šįkart ir padarė“, – antrino V. Visockas. Už tai, kad pora atliko fokstroto žingsnius ir nesistengė jų išvengti įvairiais pakėlimais, Jomantę ir Rafal gyrė L. Chatkevičiūtė. Už pasirodymą teisėjai skyrė 23 balus.

Antrojoje vakaro dalyje ant parketo žengė ir teisėjai

Burtai lėmė, kad Lietuvos ir įvairių tarptautinių šokio varžybų čempionės Eglės Visockaitės komandoje pasirodė Marijanas ir Ieva Brigita bei Jurgis ir Katerina.

Jų pasirodymą vertino likę du teisėjai. V. Visockas džiaugėsi savo dukters komandos pasirodymu ir visas poras gyrė už sinchronišką pasirodymą. Pasididžiavimo Eglės komanda ir jos pasadobliu neslėpė L. Chatkevičiūtė, patikinusi, jog pasirodymas priminė profesionalų pasirodymą. Komanda pelnė du dešimtukus – 20 balų.

Šok su žvaigžde. Teisėjų iššūkis: Eglė Visockaitė. VIII laida

Į Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidento, nusipelniusio Lietuvos sporto trenerio Virginijaus Visocko „Teisėjų iššūkio“ komandą pateko Paulina ir Rolandas bei atlikėjas Norbertas ir Viktorija.

„Virginijaus pėdutės buvo per mažai patemptos“, – šmaikštavo dukra E. Visockaitė. Vis tik sakė, kad komandos šokis buvo be galo gražus. L. Chatkevičiūtė taip pat negailėjo gerų žodžių savo kolegoms bei jų komandoms. Ir antrasis vakaro šokis buvo įvertintas aukščiausiais įvertinimais – 20 balų.

Šok su žvaigžde. Teisėjų iššūkis: Virginijus Visockas. VIII laida

Daugkartinės Europos čempionės, profesionalios Lietuvos sportinių šokių šokėjos ir trenerės Linos Chatkevičiūtės komandoje pasirodė Jomantė ir Rafal bei Alanas ir Eglė. Beje, prie Linos komandos prisijungė ir jos vyras Donatas Vėželis, padėjęs atlikti standartinių šokių pynę pagal grupės ABBA dainas.

Kaip ir galima buvo tikėtis, teisėjavęs Visockų duetas žarstė pagyras, šokį vadino vyšina ant torto ir kolegoms bei jų komandai parašė dešimtukus.

Šok su žvaigžde. Teisėjų iššūkis: Lina Chatkevičiūtė. VIII laida

Gera žinia ta, kad proginėje „Teisėjų iššūkio“ laidoje parketo nepaliko nė vienas dalyvis – devintojoje „Šok su žvaigžde“ laidoje pasirodys visos šešios poros. Tačiau atsipalaiduoti negalima – kitą savaitę bus sumuojami dviejų laidų žiūrovų ir komisijos balai, tada ir paaiškės, kam teks atsisveikinti likus vos kelioms laidoms iki finalo.

Vakaro akimirkos – ir nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt