Veidai

2021.11.28 17:25

Į Lietuvą atvykstanti Dua Lipa tėvų namus paliko 15-os: įsidarbino padavėja ir dalijosi įrašais „YouTube“

LRT.lt2021.11.28 17:25

Nekyla klausimų, kaip ryškiai šviečia Dua Lipos žvaigždė – bilietai į birželį Lietuvon atvykstančios atlikėjos koncertą dingo per pusvalandį. Pati dainininkė irgi nesikuklina – sako, jei ne pandemija, dabar jau būtų tapusi pasaulio dievaite. Ir tai jai aišku buvo nuo mažumės, kai paskelbė vieną dieną tapsianti tokia garsi kaip Madonna.

1995 m. Londone, Kosovo pabėgėlių šeimoje, gimė būsimoji žvaigždė – Dua Lipa. Tokį vardą mergaitei duoti pasiūlė močiutė, mat šeimos gimtąja albanų kalba „dua“ reiškia „meilė“. Ko gero, prieš 26-erius metus namiškiai negalėjo nujausti, kad 2019 m., kai Dua Lipos daina „New Rules“ taps klausomiausia Jungtinėje Karalystėje, tokiu pačiu vardu šalyje bus pavadinti 126 kūdikiai (2017 m. – 63), rašo BBC.

Augusi su jaunesne seserimi ir broliu, Dua Lipa anksti suprato, kad jos kelias – muzikinis. Dainuoti ji pradėjo būdama vos 5-erių, o talentą galėjo paveldėti iš tėvo Dukagjin Lipa, Kosovo roko grupės „Oda“ gitaristo ir vokalisto. Kaip rašo „Music Week“, būdama 10-ies Dua Lipa pareiškė: „Noriu būti tokia kaip Madonna.“

Tiesa, kai pradinėse klasėse Dua Lipa nuvyko į mokyklos choro perklausą, iš mokytojos išgirdo, kad dainuoti ji tiesiog negali, mat neištraukia aukštų natų, rašo BBC. Laimei, šie žodžiai būsimosios atlikėjos nepakirto. Ji ir toliau uoliai mokėsi, ėmė lankyti savaitgalines dainavimo pamokas.

2008 m., Kosovui atgavus nepriklausomybę ir Dua Lipos tėvui sulaukus darbo pasiūlymo, šeima grįžo į gimtinę. Jaunajai žvaigždutei tuo metu buvo 11 metų.

„Nepamenu, kad būčiau patyrusi didžiulį kultūrinį šoką. Ten daug saugiau nei Londone, tad man buvo leidžiama daug daugiau. Galėdavau su draugais eiti į miesto centrą“, – duodama interviu „Evening Standard“ yra kalbėjusi Dua Lipa.

Susipažinusi su savo šaknimis ir kultūra, Dua Lipa, sulaukusi 15-os, nutarė grįžti į Londoną. Suprato, kad šiame mieste daugiau galimybių siekti dainininkės karjeros. Kaip yra kalbėjusi pati Dua Lipa, tėvai šiam sprendimui pritarė, nors 20-ojo atlikėjos gimtadienio proga jos tėtis tviteryje rašė: „Paauglystėje buvai kaip linksmieji kalneliai. Džiaugiuosi, kad tai baigėsi.“

„Iš pradžių gyvenau Kamdene su daug vyresne drauge, ji jau studijavo magistrantūroje, tad tėvai jautėsi saugiai“, – „Evening Standard“ kalbėjo Dua Lipa.

BBC ji pasakojo, kad likus be tėvų nebuvo lengva. Nors maisto ruošimas problemų nekėlė, rūpintis skalbiniais ir tvarkytis kambarį buvo tikra kančia. „Kišdavau nešvarius rūbus į spintą ir pirkdavau naujus, kol atvykdavo mano mama. Tada dieną prieš tekdavo skalbti mažiausiai 6 partijas drabužių“, – sakė Dua Lipa.

Būdama 16-os dainininkė įsidarbino naktiniame klube, kur iki staliukų palydėdavo svečius. Vėliau ėmė dirbti padavėja. „Sykį prie staliuko palydėjau Channingą Tatumą ir jo žmoną. Buvo geri laikai!“ – BBC kalbėjo Dua Lipa.

Tuo pat metu atlikėja „YouTube“ ėmė dalytis vaizdo įrašais, kuriuose perdainuodavo Christinos Aguileros, Alicia Keys ir kitų garsenybių hitus. Netrukus Dua Lipa (tuo metu dar dirbdama padavėja) sulaukė pasiūlymo pasirašyti kontraktą su muzikos kompanija „Tap Management“, o nepraėjus nė metams bendradarbiauti jai pasiūlė žymioji „Warner Bros. Records“.

2015 m. dienos šviesą išvydo pirmasis Dua Lipoa singlas „New Love“, atvėręs jai kelią į platųjį muzikos pasaulį.

Išskirtinių bruožų atlikėją netruko pastebėti ir modelių agentūros. Dua Lipa ne sykį tapo daugybės žurnalų viršelių veidu, bendradarbiavo su modelių agentūra „Next Models“, 2017 m. tapo amerikiečių avalynės „Foot Locker“ ambasadore, o visai neseniai žygiavo Milano mados savaitės podiumu ir demonstravo 2022 m. Versace pavasario/vasaros kolekcijos rūbus. Kolekcijos pristatymo metu fone grojo dainos iš Dua Lipa albumo „Future Nostalgia“.

Nors kone per naktį tapo žinoma visoje Europoje, o vėliau – ir už žemyno ribų, Dua Lipa sako, kad žinomumas jos asmeninio gyvenimo nepakeitė. „Mano gyvenimas namuose yra gana įprastas. Žmones, kurie mane supa, pažįstu kur kas ilgiau, nei tapau žinoma“, – kalbėjo ji „Vogue“.

Tiesa, dainininkė neslėpė, kad neigiami komentarai internete ją iš pradžių išmušdavo iš vėžių. „Tai kirsdavo per pasitikėjimą savimi. Būdavau labai nervinga, visada galvodavau, ką kiti pasakys“, – sakė Dua Lipa.

Nors singlus kepė vieną po kito, Dua Lipa nėra iš sakančiųjų, kad meilei neturi laiko. 2013 m. ji ėmė susitikinėti su virtuvės šefu Isaaca Carewu. Pora išsiskyrė 2017 m., tačiau po metų susiėjo vėl. Tiesa, per metų pertrauką Dua Lipa buvo užmezgusi romaną su amerikiečių grupės „Lany“ dainininku Paulu Kleinu.

2019 m., nutraukusi visus praeities saitus, atlikėja ėmė susitikinėti su garsių modelių Gigi ir Bellos Hadid jaunėliu broliu Anwaru Hadidu. Skirtinguose žemynuose gyvenanti pora iki pandemijos susitikinėdavo kas porą savaičių, rašo „Vanity Fair“. Karantiną mylimieji leido drauge – žaidė „Uno“, skaitė knygas, klausėsi muzikos, laiką leido sode.

Detalėmis apie asmeninius santykius atlikėja dažnai nesidalija. Duodama interviu leidiniui „Rolling Stone“ ji pasakė tik tiek, kad santykiuose jaučiasi gerai.

Nors atlikėjai vos 26-eri, ji jau spėjo suburti didžiulę gerbėjų armiją. 2018 m. „Vogue“ įtraukė ją į metų įtakingiausių moterų sąrašą. 2019 m. Londono vaškinių figūrų muziejuje „Madame Tussauds“ buvo atidengta atlikėjos skulptūra, po poros mėnesių – ir tokiame pačiame muziejuje Amsterdame.

Kad gali vadintis muzikos pasaulio dievaite, žino ir pati Dua Lipa. Neseniai duodama interviu leidiniui „Music Week“ ir paklausta, kaip jos gyvenimas būtų susiklostęs, jei ne pasaulinė pandemija, atlikėja atsakė paprastai – ko gero, būtų uždominavusi visą pasaulį.

Panašu, jog dėl Dua Lipos iš proto eina ir lietuviai: bilietai į birželio 21 d. Kauno Žalgirio arenoje koncertuosiančios atlikėjos pasirodymą buvo iššluoti per pusvalandį.

„Labai džiaugiuosi galėdama vėl vykti į gastroles ir pamatyti savo angelus asmeniškai! Kaip nuostabu, kad mes vėl visi šoksime ir švęsime kartu, – savo gerbėjams Lietuvoje sakė Dua Lipa. – Kai kūriau albumo „Future Nostalgia“ dainas, įsivaizdavau, kaip jos skambės naktiniuose klubuose, kuriame šoksime su savo draugais. Labai džiaugiuosi, kad mano fantazija pagaliau išsipildys. Nekantraudama laukiu, kada savo dainomis galėsiu pasidalinti su jumis!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt