Veidai

2021.11.25 16:48

Netektis Mariaus Jovaišos šeimoje – mirė pavasarį 100-ąjį gimtadienį paminėjusi jo močiutė

LRT.lt2021.11.25 16:48

Netektis fotografo Mariaus Jovaišos šeimoje – jis neteko savo močiutės Stefos Jovaišienės, kuri dar kovo mėnesį, minėdama savo 100-ąjį gimtadienį, sveikinosi su LRT TELEVIZIJOS žiūrovais bei dalijosi savo mintimis. Apie netektį M. Jovaiša pranešė savo socialiniuose tinkluose.

„Nugyvenusi daugiau nei šimtmetį trukusį nepaprastai gražų gyvenimą, mus paliko brangioji močiutė Stefutė Jovaišienė“, – liūdną žinią pranešė M. Jovaiša.

Pavasarį LRT TELEVIZIJOS kalbinta šimtametė S. Jovaišienė tikino taip ilgai išgyvenusi dėl savo artimųjų meilės bei gerumo, o didžiausia atrama jai buvo vaikai, anūkai, provaikiai. „Mano didžiausias noras, kad mano vaikai, anūkai būtų dori žmonės, daug nuveiktų, kad jiems sektųsi. Aš iš viršaus kažkada juos stebėsiu, džiaugsiuosi jų pasiekimais ir laiminsiu iš dangaus“, – laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė S. Jovaišienė.

100 metų jubiliejų mininti Mariaus Jovaišos močiutė: šeimoms linkiu žiūrėti ne vienas kitam į kaktą, o ką širdyje turi

Tąkart S. Jovaišienė prisiminė ir dar vieną labai brangų žmogų – vyrą Leoną, su kuriuo kartu išgyveno 74-erius metus.

„Tuoktis reikia pažinus žmogaus turinį, jo dvasinį gyvenimą. Tokios poros drauge nugyvena ilgai, – pavasarį sakė ji ir pridūrė, kad geriausiai žmogų pažinti padeda bendravimas ir pokalbiai. – Šeimoje reikia ne ragus statyti, o mokėti laiku nusileisti vienas kitam. Šiandien vienas truputį patylėjo, už kelių minučių viskas baigėsi. O jei jau prasidėjo ginčai... bus pasaka be galo. Net ir gražiausios šeimos gali nieko nelikti.“ S. Jovaišienė pataria, renkantis porą žiūrėti žmogui ne į kaktą, o į širdį.

Šiltai apie močiutę tąkart atsiliepė ir jos anūkas, garsus fotografas. „Kai tik galime, skubame pas močiutę. Kad ir kokios audros gyvenime besisuktų aplinkui, pas močiutę kaip kokiame ramiame uoste, visuomet yra ir ramybės, ir skanėstų, ir gyvenimo išminties“, – apie močiutę kalbėjo M. Jovaiša.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt