Veidai

2016.11.19 14:10

Šviesų festivalyje Brandeburgo vartai virto senovine šventykla

Berlyne jau dešimtą kartą vyko šviesų festivalis, per kurį buvo meniškai apšviečiami garsiausi Vokietijos sostinės pastatai. Šviesų festivaliui instaliacijas kūrė per 30 menininkų, o tokių pastatų buvo net 120, tarp jų – ir garsieji Brandenburgo vartai.

Menininkė Aliona Voinova, pasitelkdama šviesos instaliaciją, Brandeburgo vartus pakeitė neatpažįstamai – garsusis Berlyno pastatas per šviesų festivalį labiau priminė senovinę šventyklą.

Pati menininkė džiaugėsi įgyvendinta idėja: „Labai džiaugiuosi gavusi tokią progą. Man didelė garbė savo piešinius projektuoti ant Brandenburgo vartų. Aš labai domiuosi istorija ir man patinka savo kūrinius demonstruoti miestuose.“

Ant peršviečiamo stalo ji paišo smėliu. Visas procesas filmuojamas, vėliau galingu projektoriumi vaizdai perkeliami ant pastato. Taip istorinis pastatas virsta trimate drobe.

Be instaliacijos ant Brandenburgo vartų, A. Voinova savo piešiniais papuošė ir parduotuvės fasadą Aleksandro aikštėje. Sukurti šią instaliaciją ją įkvėpė jau 800 metų istoriją skaičiuojanti centrinė miesto aikštė.

Šiemet organizatoriai į programą įtraukė ir žmonių atsiųstas Berlyno nuotraukas – jos buvo projektuojamos ant televizijos bokšto.

2014 m. pirmasis šviesų festivalis įvyko ir Niujorke. Jau du kartus toks surengtas ir Bukarešte, o 2015 m. vyko Liuksemburge.

„Prieš trejus metus mums kilo mintis surengti „Light Mapping“ šou. Mes vis dar galvojame ir bandome išmėginti įvairiausius būdus. Galime ką nors padaryti ir kitu metų laiku“, – apie planuojamas naujoves pasakojo vienas iš festivalio organizatorių Andreas Boehlke.

Išsamus pasakojimas – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.