Veidai

2015.09.08 13:45

Dėl agresyvių kišenvagių uždarytas Paryžiaus Luvras

ELTA 2015.09.08 13:45

  Paryžiuje trečiadienį buvo uždarytas garsusis Luvro muziejus. Taip jo darbuotojai protestuoja prieš didėjantį kišenvagių skaičių, praneša agentūra AFP.  

Paryžiuje trečiadienį buvo uždarytas garsusis Luvro muziejus. Taip jo darbuotojai protestuoja prieš didėjantį kišenvagių skaičių, praneša agentūra AFP.

Darbuotojai skundžiasi, kad kišenvagiai yra vis agresyvesni. Apie 200 muziejaus personalo narių pasinaudojo savo teise nutraukti darbą. Luvro vadovybė jau praėjusių metų gruodį dėl kišenvagių kreipėsi į Paryžiaus prokuratūrą ir pareikalavo policijos sustiprinimo.

Profsąjungos SUD atstovas sakė, kad darbuotojai eina į darbą lydimi baimės, nes jiems tenka kovoti su organizuotomis kišenvagių gaujomis, kurios yra vis agresyvesnės. Tarp kišenvagių yra nepilnamečių, kurie nemokamai ateina į muziejų ir, net jei ir būna sulaikyti policijos, po kelių dienų vėl pasirodo. Darbuotojai teigia, kad yra apspjaudomi, įžeidinėjami muziejaus lankytojus apvaginėjančių asmenų. Jiems grasinama, jie sulaukia smūgių.

Viena Luvro apsaugininkė pasakojo, kad muziejuje ir kitose turistų traukos vietose Paryžiuje visada pasitaikydavo kišenvagių, tačiau prieš pusantrų metų gaujos tapo vis smurtingesnės ir profesionalesnės.

Apie 100 Luvro darbuotojų susirinko prie Kultūros ministerijos Paryžiuje protestuoti prieš savo daro sąlygas.

Profsąjungų duomenimis, ministerija kartu su Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijomis ketina įvertinti galimybes sustiprinti didžiausio pasaulyje muziejaus apsaugą.

Luvre dirba apie 1 000 darbuotojų, 470 jų dirba vidutiniškai kasdien.