Veidai

2016.11.16 10:40

D. Trumpo inauguracijos proga atnaujino Kapitolijaus kupolą

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.16 10:40

Jungtinių Amerikos Valstijų sostinė Vašingtonas, besiruošdama naujojo prezidento inauguracijai, baigė vieno svarbiausių miesto pastatų remontą. Garsusis Kapitolijaus kupolas „nusimetė“ per dešimtmečius susikaupusias rūdis, o restauratoriai ištaisė šimtus įvairių smulkių šios įspūdingos konstrukcijos defektų.

Daugiau kaip prieš pusantro šimto metų pastatytas dabartinis Kapitolijaus kupolas nėra sumūrytas – jis laikosi ant ažūrinių lieto ketaus konstrukcijų ir tik iš išorės atrodo akmeninis kaip ir pagrindiniai rūmai.

Paskutinį kartą kupolas buvo remontuotas 1960 m. Po pusės šimtmečio rūdys, šimtai atsiradusių įtrūkimų ir kiti defektai vėl privertė kviesti restauratorius ir statybininkus. Dvejus metus trukę darbai ir aplink kupolą pastatyti pastoliai gerokai gadino Vašingtono vaizdą.

Bet pagaliau 60 milijonų dolerių kainavę remonto darbai beveik baigti. Liko tik paskutiniai smulkūs pataisymai kupolo viduje. Kupolo restauratoriai tikri, kad iki prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos sausio 20-ąją kupolas vėl bus kaip naujas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt