Veidai

2021.11.17 21:07

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai įsiklausė į jo patarimus – rinkosi juodą eleganciją

atnaujinta 22.00
LRT.lt2021.11.17 21:07

Vienas garsiausių šalies dizainerių, Juozas Statkevičius, jau keturioliktą kartą kūrybos gerbėjus pakvietė į savo šou, taigi Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ alsavo mada ir stiliumi – vienai didžiausių mados švenčių metuose svečiai pasipuošė elegantiškais ir išskirtiniais apdarais.

Dėl pandemijos vasario mėnesį dizainerio kolekcija buvo pristatyta skaitmeniniu formatu, šįkart prie podiumo vėl sėdėjo žiūrovai. Jiems tai buvo proga ne tik gyvai pamatyti J. Statkevičiaus 2022-ųjų pavasario-vasaros couture kolekciją, bet ir iš spintų išsitraukti švenčių pasiilgusias sukneles bei kostiumus, taip pat ir proga pasidabinti drabužiais, kurių paprastai neišsitrauksi.

„Malonu, kai į kolekcijos pristatymą svečiai ateina su mano kurtais drabužiais, parodo savo skonį, stilių, taip pat ir ką jiems sukūriau. Tai labai įdomu“, – prieš pristatymą LRT KLASIKOS laidai „Prieštaros“ prisipažino J. Statkevičius. Panašu, kad kūrėjo širdis turėjo kuo pasidžiaugti – kai kurios viešnios pasidabino būtent jo sukurtais drabužiais. Verslininkė Daina Bosas į kiekvieną J. Statkevičiaus pristatymą atvyksta pasipuošusi jo kūrybos drabužiais, ne išimtis buvo ir šių metų šou.

Tiesa, laidoje „Prieštaros“ dizaineris pasidalijo savo įžvalgomis apie tai, kad renginiai, kuriuose susitinka daug garbių svečių, visuomet reikalauja pasitempti, tačiau jei vakaro apranga tampa didžiausiu galvosūkiu, anot jo, neprašauti padeda juoda apranga, kurią prablaško koks nors ryškesnis akcentas. Pasiilgęs tikrumo ir pavargęs nuo pigaus spindesio dizaineris tikino, jog geriau mažiausias briliantas, nei dirbtinis spindesys.

Panašu, kad dizainerio patarimus svečiai išgirdo – juodais kostiumais puošėsi džentelmenai, o damos rinkosi juodas sukneles ir kostiumėlius.

Kaip ir kasmet sūnaus kolekcijos pristatymo nepraleido jo mama, Vanda Statkevičienė. Ji, kaip dizaineris teigė išplatintame pranešime apie kolekciją, jo įkvėpėja ir mūza, o 2022-ųjų pavasariui ir vasarai skirta kolekcija, alsuojanti gėlių motyvais, įkvėpta gėlėtų V. Statkevičienės suknelių.

„Naujausia kolekcija skirta mylimiausiam žmogui – mano besišypsančiai mamai. Mano mūzai. Mano įkvėpėjai. Laikiau šią paslaptį iki paskutinės minutės, tačiau užuominą akyliausi galėjo įžvelgti kvietimuose, kurie pagal specialų užsakymą buvo spausdinami Prancūzijoje. Juodai baltame fone įkomponuotoje mamos jaunystės nuotraukoje ji pozuoja pievoje tarp gėlių. Tad romantinis šios kolekcijos pavadinimas – dailininkas ir mūza“, – atskleidė J. Statkevičius.

Renginio taip pat nepraleido LRT KLASIKOS laidos „Prieštaros“ vedėjai Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas, režisierė Giedrė Žickytė, mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė, atlikėjai Erica Jennings, Donatas Montvydas su žmona Veronika, Jazzu, stilistas Joringis Šatas ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt