Naujienų srautas

Veidai2016.11.10 10:50

Artėjančioms šv. Kalėdoms – šventiniai pašto ženklai

LRT.lt 2016.11.10 10:50

Lietuvos paštas jau skelbia apie artėjančias didžiausias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Šį šeštadienį, lapkričio 12 dieną, į apyvartą išleidžiami šventiniai pašto ženklai, skelbiama pranešime spaudai.

Šventiniu laikotarpiu pašto korespondenciją puoš du nauji pašto ženklai, skirti šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Juos sukūrė dailininkas Dovydas Bakšys. Lietuvoje siųsti skirtas pašto ženklas, kurio nominalas – 0,39 euro, bus išleistas 400 tūkst. egzempliorių tiražu. Į užsienio šalis siųsti skirtų pašto ženklų (0,81 euro nominalo) išleidžiama 50 tūkst. vienetų.

„Nors Kalėdomis dar nekvepia, bet Lietuvos paštas jau pradeda ruoštis didžiosioms metų šventėms. Išleisdami šventinius Kalėdų ir Naujųjų metų pašto ženklus gyventojams primename, kad jau dabar laikas pradėti galvoti apie sveikinimus ir dovanas, kurios bus siunčiamos paštu. Taip pat primename, kad norint, jog šventiniu laikotarpiu išsiųsti laiškai ir siuntiniai dar prieš Kalėdas pasiektų gavėjus, juos reikia išsiųsti kuo anksčiau“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Drauge su šventiniais pašto ženklais bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, šį šeštadienį Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Prieškalėdiniu laikotarpiu Lietuvos paštas skaičiuoja ženkliai išaugusį tiek Lietuvoje, tiek į užsienio šalis siunčiamų pašto siuntų srautą. Prieš šv. Kalėdas dažniausiai siunčiami atvirlaiškiai, šventiniai sveikinimai ir pašto siuntos su kalėdinėmis dovanomis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi