Veidai

2021.11.11 15:07

Londone pristatytą kolekciją Agnė Kuzmickaitė parodys ir Vilniuje

LRT.lt2021.11.11 15:07

Agnė Kuzmickaitė – be abejonės viena garsiausių ir bene aktyviausiai kuriančių šalies drabužių dizainerių. Kasmet kolecijas užsienio mados savaitėse ir Lietuvoje pristatanti kūrėja nutarė ir šiais metais nelaužyti tradicijos – jau lapkričio 25 d. Sapiegų parke įsikūrusioje naujoje „Tech Park“ erdvėje podiumu žengs naujausios Agnės Kuzmickaitės prêt-à-porter kolekcijos modeliai, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Įprastai kolekcijų pristatymus rengiu pavasarį, tačiau pandeminės aplinkybės šiemet planus pakoreagavo. Na, bet, net ir tokiu visiems neįprastu metu, kūrybiniai procesai nesustojo – šiemet du kartus naujausios kūrybos modelius virtualiai pristačiau Londono mados savaitės oficialioje programoje ir, manau, kad būtų nesąžininga nuvilti gerbėjus Lietuvoje, nesuteikiant jiems galimybės iš arti pamatyti šiuos ir kitus, dar niekur nedemonstruotus drabužių modelius. Juolab, kad ir man pačiai kolekcijos pristatymas yra smagiausia, visus kūrybinius metus vainikuojanti proceso dalis“, – pasakoja A. Kuzmickaitė.

Tiesa, šiuo metu Agnė ne tik intensyviai ruošiasi kolekcijos pristatymui Vilniuje, bet ir kuria kostiumus pirmą kartą Lietuvoje statomai Gaetano Donizetti operai „Pulko duktė“, kurios premjera jau šį penktadienį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. „Metai kūrybine prasme buvo išties kupini veiklos, o nuo birželio mėnesio gyvenau tarp Vilniaus ir Klaipėdos, tačiau kurti kostiumus operai „Pulko duktė“ buvo tikrai įdomu – drabužiai šešto ir septinto dešimtmečio, o šis laikmetis mados pasaulyje yra chrestomatinis – tai savotiška mados klestėjimo pražios epocha, kuomet kūrėsi „Chanel“, „Balenciaga“, „YSL“ ir kiti, dabar visame pasaulyje garsūs didieji mados namai“, – atvirauja darbingomis nuotaikomis gyvenanti drabužių dizainerė A. Kuzmickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt