Veidai

2021.11.10 17:35

Netektis Lino ir Marijaus Adomaičių šeimoje – amžinybėn iškeliavo tėvas, smuikininkas Algirdas Adomaitis

LRT.lt2021.11.10 17:35

Liūdna žinia savo socialiniame tinkle pasidalijo muzikos prodiuseris Marijus Adomaitis-Ten Walls.

Abu šviesios atminties smuikininko A. Adomaičio sūnūs, M. Adomaitis – Ten Walls ir atlikėjas, kompozitorius Linas Adomaitis pasuko muzikos keliais. Broliai ne viename interviu yra teigę, kad už tai yra dėkingi būtent savo tėvui, kuris ir nukreipė juos į muziką ir išugdė jų muzikinį skonį. Juk Algirdo ir Vytautės Adomaičių namuose Kaune nuolat skambėjo muzika.

Apie tai dar sykį M. Adomaitis prabilo įraše socialiniame tinkle, kuriame pranešė apie netektį. „Tėve, suteikei man muzikos įgūdžius, pažadu būti geresnis! Ilsėkis ramybėje, Tėti“, – rašė M. Adomaitis.

Savo tėvą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ buvo prisiminęs ir L. Adomaitis.

„Tėtis ne tik muzikuodavo, bet ir edukuodavo visą šeimą. Mūsų namuose skambėjo vinilinės plokštelės, juostos, buvo patys naujausi to meto įrašai, kuriuos būdavo sunku gauti. Tarybiniais laikais ne viskas ateidavo iki žmonių. Muzikantų ratas aplink tėtį buvo nemažas, jie keisdavosi įrašais, taip gaudavo muzikos. Mes su broliu esame laimingi, kad gavome tos muzikos dozę. Tai mus formavo, lipdė ir kaip muzikantus, ir kaip asmenybes.

Atsimenu dar vieną fragmentą. Kažką niūniuoju, dainuoju, man kokie 4–5 metai. Atsimenu, kaip tėtis sako mamai: žiūrėk, pataiko į natą, klausą turi. Manau, kad jie abu nusprendė, jog man reikėtų eiti muzikos keliu“, – pasakojo L. Adomaitis.

L. Adomaitis sakė, kad paauglystėje jo geriausias žaislas buvo riedlentė. „Negaliu sakyti, kad profesionaliai, bet tikrai gerai riedėdavau. Kai buvau tokio choleriško būdo, tai net ir mokykloje ja važinėdavau. Mokytojai už tai ant manęs pykdavo. Važinėjau, kol nukritau ir susilaužiau ranką. Ačiū Dievui, buvau po smuiko egzaminų, nes egzaminams ruošiesi pusę metų. Ant scenos sugroji ir tada ramu.

Tai buvo savaitė po egzaminų. Labai stipriai susilaužiau ranką, tada tėvas sakė: truputėlį padėsime į šoną. Ir užrakino garaže tą riedlentę“, – prisiminė muzikantas. Anot jo, tėčio žodis – visada buvo paskutinis, bet tada jis sugrįžo prie smuiko, kurio iš rankų nepaleidžia iki šiol.

Gimę tą pačią dieną. Linas Adomaitis apie vieną įspūdingiausių savo gyvenimo etapų: vaikelio laukėme aštuonerius metus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt