Veidai

2021.11.15 09:04

Kino žvaigždė Ashtonas Kutcheris ir jo dvynys: vieša išpažintis apie ligą tapo išbandymu brolių santykiams

atnaujinta 10.57
LRT.lt2021.11.15 09:04

Garsus JAV aktorius Ashtonas Kutcheris gali didžiuotis genijaus intelektu. Nors universiteto taip ir nebaigė, jis pasiekė svaiginančių karjeros aukštumų ir tapo vienu turtingiausių aktorių planetoje. Tiesa, aktoriaus brolio dvynio Michaelo Kutcherio likimas susiklostė kiek kitaip – jis nuo mažens mokėsi gyventi su patyčiomis, cerebriniu paralyžiumi ir širdies ligomis.

43-ejų čekiškų, vokiškų ir airiškų šaknų turintis amerikiečių aktorius Christopheris Ashtonas Kutcheris į pasaulį atėjo kartu su broliu dvyniu Michaelu. Tiesa, nors A. Kutcheriui pavyko padaryti pavydėtiną karjerą, jo brolio M. Kutcherio likimas susiklostė kiek kitaip.

Gimęs garsaus aktoriaus dvynys svėrė net 2 kg mažiau nei jo brolis. Nuo pat akimirkos, kai išvydo pasaulį, jis turėjo krūvą sveikatos problemų, rašoma paties M. Kutcherio interneto puslapyje. Dar vaikystėje berniukas susirgo kardiomiopatija, jam buvo persodinta širdis.

Ilgą laiką paslaptyje buvo laikoma tai, kad M. Kutcheris serga cerebriniu paralyžiumi. Apie tai jo brolis A. Kutcheris žiniasklaidai papasakojo tik 2003 m., duodamas interviu NBC kanalo laidai „Today“.

Ko gero, ekranų žvaigždė nesitikėjo, kad vieša išpažintis taps išbandymu artimų brolių santykiams. „Labai supykau. Nenorėjau būti cerebrinio paralyžiaus veidu. Aš niekada apie tai nekalbėjau“, – today.com sakė M. Kutcheris. Visgi atslūgus pykčiui jis prisipažino, kad brolis padarė jam paslaugą ir suteikė progą pagaliau būti savimi.

Beje, po brolio duoto interviu M. Kutcheriui paskambino moteris, pasiūliusi sudalyvauti iškilminguose apdovanojimuose ir papasakoti, kai jam sekasi gyventi su liga. Nors iš pradžių M. Kutcheris į pasiūlymą žvelgė įtariai, susitikęs su jam paskambinusia moterimi ir cerebriniu paralyžiumi sergančia jos dukra sutiko pasidalyti savo istorija.

„Supratau, kad turiu paleisti savo gėdą <…>. Pagaliau buvau pasirengęs papasakoti savo istoriją ir žinojau, kad mano brolio dvynio dėka ją išgirs daugelis žmonių“, – today.com sakė Michaelas.

Tai tapo gražia pradžia – nuo tada M. Kutcheris aktyviai įsitraukė į visuomeninę veiklą, prisijungė prie Cerebrinio paralyžiaus fondo ir atvirai pasakoja apie gyvenimą su cerebrinio paralyžiaus diagnoze.

Pasaulinio garso aktoriumi tapęs A. Kutcheris, panašu, savo brolio niekada nesigėdijo. 2017 m. viešėdamas Ajovoje, kur atsiėmė jam skirtą apdovanojimą, jis kalbėjo: „Konstitucija mums meluoja. Ne visi gimstame lygus. Priešingai, visi gimstame itin nelygūs savo galimybėmis, tuo, ką galime, kaip mąstome ir ką matome. Bet visi turime vienodą gebėjimą mylėti vienas kitą, ir mano brolis mane to išmokė“, – jautriai kalbėjo A. Kutcheris, jį citavo „ABC News“.

Na, o pats žvaigždės brolis M. Kutcheris „Insider“ yra pasakojęs, kad dvynio palaikymą jausdavo ir vaikystėje. „Perėjau per visus stereotipus, apie kuriuos girdime kalbėdami apie negalią. Žaidimų aikštelėje buvau išvadintas visais įmanomais žodžiais. Man buvo sunku susirasti draugų. Bet šalia buvo Chrisas (pirmasis A. Kutcherio vardas – LRT.lt), kuris man padėjo ir mane palaikė“, – yra kalbėjęs M. Kutcheris.

Jis taip pat pasakojo, kad paauglystėje A. Kutcheris pas draugus nakvoti sutikdavo tik tada, jei jie priimdavo ir sergantį jo brolį. „Draugai dažnai sutikdavo, bet pasitaikydavo kartų, kai atsisakydavo. Tada Chrisas pas juos irgi nevykdavo. Jis man sakydavo: „Norėčiau nuo tavęs nuimti šitą naštą ir pasiimti ją sau“, – kalbėjo M. Kutcheris.

Kol M. Kutcheris nuo mažens tvarkėsi su rūpesčiais dėl sveikatos, A. Kutcheris gyveno ne patį ramiausią gyvenimą. Dar vidurinėje, susimokęs su pusbroliu, būsimasis aktorius vidurnaktį įsilaužė į mokyklą ir ketino pavogti pinigus. Jaunuolius sučiupo policija.

A. Kutcheriui buvo skirta bausmė – 3 metus trukusi probacija ir 180 valandų viešųjų darbų. Vėliau, duodamas interviu „The Ledger“, aktorius prisipažino, kad nors ši patirtis „sugrąžino jį į kelią“, už ją teko sumokėti nemažą kainą – po vagystės A. Kutcherį paliko mergina, atstūmė mokyklos bendruomenė.

Po mokyklos neklaužada įstojo į Ajovos universitetą, biochemikos inžinerijos specialybę. A. Kutcheris yra pasakojęs, kad į šią sritį pasuko norėdamas išrasti būdą, kaip išgydyti brolio širdies ligą. Visgi būsimasis aktorius nebuvo pats stropiausias studentas, jis greitai buvo išmestas iš bendrabučio, o nutaręs siekti modelio karjeros, metė ir universitetą.

„Daugelį rytų nubusdavau neatsimindamas, ką veikiau vakar. Vakarėlių buvo išties per daug. Stebiuosi, kad likau gyvas“, – studijų metus 2007 m. duodamas interviu „Cosmopolitan“ prisiminė A. Kutcheris.

Jo meilės reikalai taip pat buvo spalvingi. Ashley Ellerin, su kuria A. Kutcheris susitikinėjo, 2001 m. buvo žiauriai nužudyta. 2005 m. jis vedė aktorę Demi Moore, tačau 2012 m. jiedu pasuko skirtingais keliais.

Ilgai A. Kutcheris vienišas nebuvo. Dar tais pačiais metais ėmė susitikinėti su Mila Kunis – seniai iš „That '70s Show“ filmavimo aikštelės pažįstama aktore. 2014 m. porai gimė dukra, po metų mylimieji susituokė, o 2016 m. šeimą papildė ir broliukas. Šiuo metu A. Kutcheris su šeima gyvena Beverli Hilse, Kalifornijoje.

Nors santuokoje gyvena ne pirmus metus, sutuoktiniai iki šiol užsienio žiniasklaidoje pristatinėjami kaip saldžiausia porelė garsenybių pasaulyje.

Tiesa, kalbėti apie santykius ir šeimą nei A. Kutcheris, nei M. Kunis nemėgsta. Jųdviejų vestuvių ceremonija taip pat buvo slapta. Laidoje „The Ellen Show“ 2016 m. viešėjęs aktorius kalbėjo nenorėjęs viešumos ir to, kad aplink skraidytų smalsuolių ar žiniasklaidos atstovų sraigtasparniai.

„Pamenu, tą dieną socialiniuose tinkluose dalinausi, kad mes su Mila neva esame skirtingose vietose. Nenorėjome, kad mums per triukšmą reikėtų šaukti savo vedybų priesaikas“, – sakė A. Kutcheris.

Paklaustas apie vaikus, jis išliko lakoniškas: „Pirmaisiais metais tu tiesiog darai viską, kad jie liktų gyvi. Tada pasieki tašką, kai tavo užduotis tampa saugoti, kad jie patys sau nepasidarytų galo. Kai mano dukra mato uolą, ji lekia tiesiai jos link. Ji dar nežino, kad gali nukristi.“

Panašu, jog A. Kutcheriui pavyksta suderinti tiek šeimos, tiek darbinius reikalus. Savo karjerą jis pradėjo kaip modelis – tapo „Calvin Klein“ reklaminiu veidu, žygiavo podiumu Paryžiuje ir Milane. Vėliau persikėlė gyventi į Los Andželą.

Sudalyvavęs pirmojoje peržiūroje, gavo vaidmenį net 8 metus gyvavusiame seriale „That `70s Show“. Vėliau aktorių buvo galima išvysti tokiuose Holivudo filmuose kaip „Dude, Where`s My Car?“, „Just Married“ ir t. t.

Vienas garsiausių A. Kutcherio vaidmenų buvo 2013 m. biografinėje juostoje apie Steve`ą Jobsą pavadinimu „Jobs“. Tiesa, šis vaidmuo A. Kutcheriui pametėjo ne vieną išbandymą. Norėdamas kuo tiksliau įkūnyti savo personažą, A. Kutcheris, išsamiai išstudijavęs S. Jobso biografiją, ėmė laikytis jo propaguotos augalinės dietos.

Aktoriaus žmona M. Kunis neseniai laidoje „Hot Ones“ sakė, kad besiruošdamas šiam vaidmeniui, A. Kutcheris gėrė daug morkų sulčių, vienu metu valgė vien vynuoges, tad jam du kartus teko vykti į ligoninę gydytis pankreatito.

Aktorius ir pats toje pačioje laidoje prisipažino, kad sveikatos bėdos nemenkai jį išgąsdino. „Išsigandau, pamaniau, kad tapau Steve`u Jobsu (jis 2011 m. mirė susirgęs kasos vėžiu)“, – kalbėjo A. Kutcheris.

Vaidyba pavertė aktorių milijonieriumi, tačiau filmavimo aikštelėmis jis neapsiribojo. A. Kutcheris investavo į keletą inovatyvių technologijų startuolių, maitinimo įstaigų. 200 mln. JAV dolerių vertinamas A. Kutcherio turtas jam užtarnavo vieno turtingiausių aktorių planetoje titulą.

Ir nors taip ir neįgijo aukštojo išsilavinimo, A. Kutcheris gali vadintis genijumi. Aktoriaus IQ yra 160 – tokį aukštą intelekto koeficientą turi vos 0,1 proc. pasaulio populiacijos, rašo „Hollywood“. Tarp šių genijų – ir fizikas Stephenas Hawkingas.

„Seksualiausias dalykas visame pasaulyje yra būti protingu“, – viešėdamas apdovanojimuose „Teen Choice“ yra sakęs A. Kutcheris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt