Veidai

2016.11.08 09:32

TKS įgulos narys atidavė balsą JAV prezidento rinkimuose

BNS2016.11.08 09:32

Vienintelis šiuo metu už mūsų planetos ribų skriejantis amerikietis jau atidavė savo balsą, pirmadienį pranešė NASA.

Shane`as Kimbroughas tapo naujausiu JAV astronautu, pratęsusiu seną tradiciją balsuoti skriejant virš Žemės, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).

Spalio 19 dieną Sh. Kimbrough išskrido į TKS Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“ ir pradėjo keturių mėnesių misiją orbitinėje stotyje kartu su dviem rusų kosmonautais.

JAV astronautai gali balsuoti iš kosmoso nuo 1997 metų – pagal Teksaso valstijos įstatymus. Dauguma astronautų gyvena Hjustone, kur įsikūręs NASA skrydžių valdymo kompleksas ir Johnsono kosminis centras.

Pirmasis amerikietis, atidavęs savo balsą iš kosmoso, buvo Davidas Wolfas. Jis balsavo būdamas tuometėje Rusijos kosminėje stotyje „Mir“.

Per JAV prezidento rinkimus iš orbitos 2004 metais pirmasis balsavo astronautas Leroy Chiao.

„Dabartinis kosminės stoties gyventojas Shane`as Kimbrough yra naujausias astronautas, pasinaudojęs šia galimybe“, – sakoma NASA pranešime.

Kadangi kosmose skriejantys astronautai jau gali gauti elektroninius laiškus, elektroninis balsalapis, parengtas Galvestono apygardos klerko biuro, buvo išsiųstas į Sh. Kimbrough saugiąją paskyrą NASA Johnsono kosminiame centre.

Tuomet skrydžių valdymo centras šį laišką persiuntė į TKS, kad Sh. Kimbrough galėtų atlikti savo pasirinkimą, skriedamas maždaug 400 km aukštyje virš Žemės. Jo balsas buvo išsiųstas atgal į Teksasą saugiuoju elektroniniu paštu.

Nei NASA, nei pats Sh. Kimbrough nenurodė, kurį kandidatą jis pasirinko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.