Naujienų srautas

Veidai2016.11.07 23:14

Lenkų entuziastai nerimsta: ieško dar vieno galimo lobio

15min.lt 2016.11.07 23:14

Keli ar keliolika sunkvežimių, pilnų turtų, gali būti paslėpti kalne esančiame tunelyje Lenkijos pietvakariuose, Škliarska Porembos mieste. Kaip rašo tvn24.pl, apie juos savo atsiminimuose rašė vienas kareivis iš Sienos apsaugos kariuomenės. Paieškų ėmėsi tyrinėtojų grupė „Odkrywca“ („Atradėjas“). Pirmieji rezultatai, jų teigimu, žada įdomybių.

Jelenia Guros properša gali būti ta vieta, kur II pasaulinio karo pabaigoje buvo paslėptas lobis. Esą į vieną iš čia esančių tunelių Škliarska Porembos vietovėje įvažiavo keli ar keliolika sunkvežimių, kurie turėjo vežti kažkokius krovinius. Kažką paslaptingo ir vertingo. Anot tyrėjų, vieni spėja, kad tai buvo banko depozitai, kiti – karinė įranga, dar kiti – tiesiog ligoninės automobilių kolona.

Vienas iš tyrėjų, leidinio „Odkrywca“ darbuotojas ir knygos „Generolo lobis“ autorius Krzysztofas Krzyzanowskis tvirtina radęs duomenų, kuriuose buvo nuorodų į tikslias vietas, asmenis ir dokumentus, susijusius su šiuo objektu. Todėl esą dabartinės paieškos yra labai konkrečios.

Kol kas – tik pirmasis darbų etapas, jo metu surastos vietos, kuriose bus kasinėjama. Esą pirmieji duomenys daug žadantys.

„Jelenia Guros properša“ – tai viena iš trijų legendų apie lobius Žemutinėje Silezijoje. Kitos dvi yra apie „aukso traukinį“ ir dingusį „Vroclavo auksą“.

Prieš pradedant intensyvias paieškas buvo dirbama su dokumentais, daug informacijos surasta Sienos apsaugos kario atsiminimuose, kur minimas požeminis tunelis, kuriame jis esą ir rado paliktus sunkvežimius. Tačiau iškilo problemų, kadangi išleisti atsiminimai gerokai skyrėsi nuo rankraščio. Todėl iki šiol paieškos vykdytos ne toje vietoje.

2015-ųjų rugpjūtį visos Lenkijos dėmesį prikaustė žinia apie „aukso traukinį“ – anot legendos, „aukso traukinys“ baigiantis Antrajam pasauliniam karui išvyko su auksu bei kitomis vertybėmis ir paslaptingai dingo Valbžycho apylinkėse.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi