Veidai

2021.11.12 21:42

Tarp Viktorijos Urbonaitės rekomendacijų – daina, kuri padeda pajausti, kaip pirštai liečia anapusybę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.11.12 21:42

Jei oras už lango pasivaikščiojimams netinkamas, visuomet išgelbės muzika, knygos arba filmai. Rašytoja, LRT laidos „Išpažinimai“ vedėja Viktorija Urbonaitė pasidalijo savo rekomendacijomis. Beje, jos pasirinkta daina, kaip pati sako laidai „Labas rytas, Lietuva“, kaip tik labai tinka lapkričiui.

Herman Melville „Mobis Dikas“

V. Urbonaitė knygose sako atrandanti įkvėpimo, ramybės, o patikusį pasakojimą nesibodi į rankas paimti ir antrą ar trečią kartą. Pasak jos, „Mobis Dikas“ – gyvenimą transformuojanti knyga. „Išsirinkau knygą, kuri įspūdinga savo dydžiu ir storiu, bet kas gi mes, kad skaitytume plonas knygeles. <...> 1851 m. – įspūdinga data, bet aktuali šiandien. Tai yra epas, pasakojimas, į kurį telpa tiek gyvenimo ir išminties. Jeigu knygose galima rasti perliukų, tai šita knyga – aukso luitas. Tai toks gylis ir plotis, kad kai perskaitai, nori vėl skaityt ir ji vėl tave įtraukia“, – sako pašnekovė.

„The Fear of 13“

Anot Viktorijos, tai – keistas dokumentinis filmas, sukrečiantis, ir jį žiūrint greičiausiai reikės nosinių: „Tai filmas apie jauną vyrą, kuris būdamas dvidešimties, buvo priklausomas nuo narkotikų, savo šeimos išmestas į gatvę. Pagautas policijos jis buvo apkaltintas ir nuteistas už moters pagrobimą, išprievartavimą ir nužudymą. 22 metus jis ieško teisybės ir siekia būti išlaisvintas, per tuos metus jis perskaitė tūkstančius knygų, išgelbėjusių gyvenimą, suteikusių paguodą, pakeitusių jį.“

Ane Brun – „Daring To Love“

V. Urbonaitė neabejoja – kai šlapia, lyja ir yra tamsu, puikiai tinka norvegų dainų kūrėjos bei atlikėjos dainos. „Kai labai norisi egzistencinių dainų, kurios turi prasmę, gylį ir svorį, „Daring to Love“ man yra himnas. Norėčiau turėti drąsos mylėti besąlygiškai, stipriai, laikytis tiesos ir eiti ne pačiu lengviausiu keliu. Ši daina man yra skambesys, kuriame girdisi fjordai, vandenynas, kalnai, pirštais liečiama anapusybė“, – intriguoja Viktorija.

Išsamiau – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Vaičiulis vietoj ralio pasirinko ekspediciją į Antarktidą: Pietų ašigalyje iškels „Gelbėkit vaikus“ vėliavą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt