Veidai

2016.11.07 11:03

Zoologijos sodo gyventojams – 300 moliūgų

LRT.lt 2016.11.07 11:03

Lietuvos zoologijos sode vyko „Moliūgiadienis“. Jo metu visi lankytojai, atnešę didelį moliūgą, į sodą galėjo įeiti su  20 proc. nuolaida. Kauniečiai ir miesto svečiai, nepabūgę blogo oro, noriai rinkosi į zoologijos sodą ir dalyvavo įvairiose veiklose, rašoma pranešime spaudai. 

Akyliausi lankytojai dalyvavo moliūgų medžioklėje ieškodami teritorijoje pasislėpusių moliūgų už tai gaudami prizus. Taip pat mažųjų smalsuolių vidurdienį laukė šešėlių teatro „Mėlyniukas“ spektaklis „Vilkas ir septyni ožiukai“, o drąsiausi galėjo paklausyti šikšnošparniškos edukacijos. Taip pat renginio metu moliūgai buvo išpjaustomi, o tai padėjo daryti moterų krepšinio klubo „Kibirkštis“ krepšininkės. Taip pat zoologijos sode buvo įrengta fotosiena iš moliūgų, prie kurios buvo ir dar bus galima nusifotografuoti apsilankius artimiausiu metu.

Skaičiuojama, kad „Moliūgiadienio“ metu buvo surinkta apie 300 moliūgų zoologijos sodo gyventojams. Moliūgus nešė tiek pavieniai lankytojai, tiek mokyklos ir įstaigos. Net 118 vienetų moliūgų zoologijos sodui padovanojo Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras „Aqua“, o Kauno VDU botanikos sodas atvežę įvairiausių rūšių moliūgų, kurių svoris siekė apie 400 kg, o sunkiausias – net 70 kg.

Zoologijos sodo gyventojams moliūgas – ne tik maistas, bet ir žaislas. Gyvūnų prižiūrėtojai juos išpjausto ir prideda įvairių skanėstų – vieniems tai mėsa, kitiems – žuvis, o tretiems – gilės. Tad moliūgas – ir užimtumo dalis, o tai labai svarbu gyvūnams, gyvenantiems zoologijos sode. Jie turi pasukti galvą, kaip pasiekti skanėstus, ir tai paįvairina jų kasdienybę, skatina domėtis aplinka. Moliūgai yra beveik visų kanopinių, kai kurių paukščių ir beždžionių raciono dalis.