Veidai

2021.11.04 10:13

Dar viena įvykio versija: kažkas įdėjo kovinį šovinį į Aleco Baldwino ginklą

LRT.lt, BNS2021.11.04 10:13

Aktorius Alecas Baldwinas, rekvizito ginklu juostos „Rust“ filmavimo aikštelėje per atsitiktinumą nušovęs kolegę, instagrame pasidalijo kitos kolegės, „Rust“ kostiumų dizainerės Teresės Magpale Davis, įrašu. Jame moteris tvirtina, kad nelaimę apsupusios kalbos apie galimai nesaugų personalo elgesį filmavimo aikštelėje tėra pramanas. Tuo tarpu filmo ginklininkė svarsto, kad kažkas įdėjo kovinį šovinį į A. Baldwino ginklą.

Moters įrašu savo instagramo paskyroje pasidalijo A. Baldwinas, pakvietęs perskaityti, ką rašo jo kolegė.

„Man jau atsibodo ši pasaka. Istorija apie tai, kad esame persidirbę ir priversti dirbti chaotiškomis, nesaugiomis sąlygomis, yra nesąmonė“, – tokiais žodžiais savo įrašą socialiniame tinkle pradėjo T. M. Davis.

Juostos filmavimo aikštelėje dirbusi moteris dėstė, kad daugiau nei 12,5 valandų be perstojo komanda dirbo vos vieną kartą, o prieš nelaimės dieną visa komanda turėjo 56 laisvų valandų savaitgalį, tad nė vienas žmogus nebuvo taip pervargęs, kad negalėtų tinkamai atlikti savo pareigų.

Moteris taip pat sureagavo į plačiai paplitusias kalbas, kad filmavimo aikštelėje dirbusi ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed buvo nepatyrusi savo srityje. T. M. Davis dėstė, kad nors ginklininkė pagal amžių yra jauna (24-erių), ji pakankamai kvalifikuota, kad galėtų dirbti filmavimo aikštelėje.

Įrašo autorė neslėpė, jog dėl artimos bičiulės Halynos Hutchins netekties pyksta ant režisieriaus asistento Dave`o Hallo, įdavusio ginklą A. Baldwinui, bet jo nekaltina saugumo procedūrų ignoravimu.

„Mano širdis sudaužyta, esu įsiutusi. Nepamiršiu nei to šūvio garso, nei režisieriaus riksmų. Mirė mano draugė. Ar pykstu ant jo? Taip. Tačiau neprisijungsiu prie kitų ir neapsimetinėsiu, kad jam nerūpėjo saugumas“, – instagrame rašė T. M. Davis, iškėlusi atvirą klausimą, kodėl filmo prodiuseriai patys nesigina nuo jiems žiniasklaidoje metamų „akiplėšiškai melagingų kaltinimų“.

Visą T. M. Davis įrašą rasite A. Baldwino instagramo paskyroje.

Trečiadienį ginklininkė H. Gutierrez-Reed, kuri A. Baldwino incidento metu buvo atsakinga už ginklus filmavimo aikštelėje, patikino, kad patikrino rekvizito ginklą, iš kurio vėliau šovė aktorius, ir nežino, kaip ginkle atsidūrė kovinė kulka.

„Esminis klausimas – kas ir kodėl jas ten įdėjo“, – sakė vesterno „Rust“ ginklininkė H. Gutierrez-Reed pareiškime, kurį išplatino vienas iš jos advokatų Jasonas Bowlesas.

„Hannah laikė ginklus užrakintus – taip buvo ir per pietų pertrauką minimą dieną (spalio 21-ąją). Ji buvo nurodžiusi savo skyriui prižiūrėti vežimėlį, kuriame buvo laikomi ginklai, kai jai reikėjo atsitraukti atlikti kitų savo pareigų ar papietauti“, – sakė advokatas.

Pareiškime pabrėžiama, kad „Hannah darė viską, ką galėjo, kad užtikrintų saugumą aikštelėje“.

„Ji patikrino šovinius, kuriais tą dieną užtaisė šaunamuosius ginklus. Ji visuomet tikrindavo šovinius“, – rašoma pareiškime.

Pasak advokatų, prieš perduodama šaunamąjį ginklą režisieriaus padėjėjui Davidui Hallsui, H. Gutierrez-Reed taip pat patikrino šovinius – „pasuko cilindrą ir parodė jam visus šovinius, o paskui perdavė jam šaunamąjį ginklą“.

„Niekas negalėjo numatyti ar pagalvoti, kad kas nors į šią aikštelę įneš kovinių šovinių“, – sakoma H. Gutierrez-Reed pareiškime.

Dokumente priduriama, kad „ji rengė šaunamųjų ginklų mokymus aktoriams, įskaitant poną Baldwiną, taip pat ragino skirti daugiau dienų mokymams ir nuolat pabrėždavo, kad negalima nukreipti šaunamojo ginklo į žmogų“.

Spalio 29 dieną H. Gutierrez-Reed advokatai pareiškė, kad ji nežino, iš kur filmavimo aikštelėje atsirado koviniai šoviniai, taip pat apkaltino juostos prodiuserius dėl nesaugių darbo sąlygų.

Santa Fė apygardos šerifo Adano Mendozos nuomone, „Rasto“ filmavimo aikštelėje su ginklais buvo elgiamasi „kiek atsainiai“.

Tyrėjai iš pradžių rado 500 šovinių – tuščių, mokomųjų ir galimai kovinių. Pasak pramonės ekspertų, filmavimo aikštelėse niekada neturėtų būti kovinių šovinių.

Kiek anksčiau tapatybės nepanorę atskleisti trys filmavimo grupės nariai, kitoje filmavimo aikštelėje dirbę kartu su juostos „Rust“ režisieriaus padėjėju Davidu Hallsu, CNN pasakojo, kad filmavimo aikštelėse jis ne visada užtikrindavo saugias darbo sąlygas.

Filmavimo grupės nariai CNN teigė, kad jiems buvo kilę abejonių dėl aktorių ir aptarnaujančio personalo saugumo dar iki to šūvio. Visi trys kalbėjo, kad filmuojant juostą nebuvo reguliariai rengiami pasitarimai dėl saugumo, kaip kad įprasta kino industrijoje.

LRT.lt primena, kad šūvis, Naujojoje Meksikoje filmuojant juostą „Rust“ pražudęs kino studijos darbuotoją, nuaidėjo aktoriui A. Baldwinui treniruojantis ištraukti rekvizito ginklą iš dėklo. Filmo režisierius Joelis Souza buvo pašautas į petį, o operatorė Halyna Hutchins žuvo Santa Fe mieste vykusios filmo scenos repeticijos metu.

Tiek režisierius J. Souza, tiek šalia jo ir H. Hutchins stovėjęs operatorius Reidas Russelas tyrėjams sakė, kad tą dieną filmavimo komandai buvo kilę sunkumų, nes dalis atlygiu ir apgyvendinimu nepatenkintų narių buvo palikę filmavimo aikštelę. Anot režisieriaus, dėl problemų su darbuotojais tą dieną jie turėjo tik vieną darbinę kamerą, kuri incidento metu nefilmavo.

J. Souza tyrėjui taip pat patvirtino, kad filmavimo aikštelėje girdėjo terminą „šaltasis ginklas“, reiškiantį, kad šaunamasis ginklas turėjo būti neužtaisytas.

Remiantis policijos pranešimu, J. Souza sakė, kad ginklus filmavimui ruošė trys žmonės – juos patikrino ginklininkas ir pirmasis režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas – tik tada jie buvo perduoti ginklus naudojančiam aktoriui.

Tyrėjų teigimu, J. Souza nežinojo, ar kas nors tikrino filmavimo aikštelėje buvusius žmones, ar jie su savimi neturi kovinių šaudmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt