Veidai

2016.11.04 14:48

Maskvoje V. Putinas atidengė kunigaikščio Vladimiro statulą

BNS 2016.11.04 14:48

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį vadovavo ceremonijai, per kurią šalia Kremliaus buvo atidengta bronzinė X amžiuje gyvenusio Kijevo didžiojo kunigaikščio Vladimiro statula.

Kunigaikščiui Vladimirui priskiriami nuopelnai dėl to, kad ortodoksija tapo oficialia religija senovės Rusioje, apėmusioje dalį dabartinės Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos.

Sakydamas kalbą prie 16 m aukščio statulos V.Putinas teigė, kad šis viduramžių valdovas buvo „toliaregiškas politikas, padėjęs moralinius pamatus, kurie iki šios dienos apibrėžia mūsų gyvenimą“.

Vladimiro statula buvo atidengta Rusijai minint Liaudies vienybės dieną – naują šventę, kuri pakeitė buvusioje Sovietų Sąjungoje švęstą bolševikų atėjimą valdžią 1917 metais.

Kunigaikštis Vladimiras, kuris iš pradžių buvo pagonis, galiausiai pasirinko ortodoksiją ir pakrikštijo Kijevo Rusią. Ukraina jį taip pat laiko savo valstybės įkūrėju.

Tiesa, kritikai teigia, kad tai iš tiesų yra paminklas valdovui Vladimirui, kurio 25-erių metų valdymas driekėsi per tūkstantmečių sandūrą – bet ne tam Vladimirui, kuris valdė per pirmojo ir antrojo tūkstantmečių sandūrą.