Veidai

2021.10.27 22:37

Aiškėja naujos detalės Baldwino istorijoje – filmavimo aikštelėje galėjo būti daugiau tikrų kulkų

LRT.lt2021.10.27 22:37

Moteris filmavimo aikštelėje JAV žuvo, kai aktoriui Alecui Baldwinui buvo duotas ginklas su užtaisyta tikra kulka, teigė vietos šerifas per spaudos konferenciją trečiadienį, skelbia BBC. Pasak jo, įvykį tirianti policija turi šovinį, kuris buvo iššautas per šią nelaimę, taip pat yra įtarimų, kad filmavimo aikštelėje buvo ir daugiau tikrų kulkų.

Aktorius praėjusią savaitę filmuojant vesterną „Rust“ netyčia nušovė operatorę Halyną Hutchins ir sužeidė režisierių Joelį Souzą. Pasak Santa Fė apygardos (Naujosios Meksikos valstijoje) šerifo Adano Mendozos, tyrimas vis dar yra ankstyvoje fazėje – laukia daugybė pokalbių, įskaitant ir A. Baldwiną, kuris, pasak pareigūnų, bendradarbiauja.

Pasak pareigūnų, filmavimo aikštelėje tuo metu, kai nutiko nelaimė, buvo apie šimtas žmonių. Šiuo metu yra surinkta apie 600 įrodymų objektų, įskaitant tris šaunamuosius ginklus ir 500 kulkų.

Pasak šerifo, yra tiriama, kokiu būdu filmavimo aikštelėje atsirado tikrų kulkų. Yra įtarimų, kad jų galėjo būti ir daugiau.

Pareigūnas taip pat pažymėjo, kad dar anksti kalbėti apie kriminalinius kaltinimus.

Paklausta, ar A. Baldwinui gali būti pateikti kaltinimai, vietos prokurorė Mary Carmack-Altwies teigė, kad nė vienas variantas kol kas nėra atmetamas.

LRT.lt primena, kad šūvis, praėjusią savaitę Naujojoje Meksikoje filmuojant juostą „Rust“ pražudęs kino studijos darbuotoją, nuaidėjo aktoriui A. Baldwinui treniruojantis ištraukti rekvizito ginklą iš dėklo.

Tiek režisierius J. Souza, tiek šalia jo ir H. Hutchins stovėjęs operatorius Reidas Russelas tyrėjams sakė, kad tą dieną filmavimo komandai buvo kilę sunkumų, nes dalis atlygiu ir apgyvendinimu nepatenkintų narių buvo palikę filmavimo aikštelę. Anot režisieriaus, dėl problemų su darbuotojais tą dieną jie turėjo tik vieną darbinę kamerą, kuri incidento metu nefilmavo.

J. Souza tyrėjui taip pat patvirtino, kad filmavimo aikštelėje girdėjo terminą „šaltasis ginklas“, reiškiantį, kad šaunamasis ginklas turėjo būti neužtaisytas.

Remiantis policijos pranešimu, J. Souza sakė, kad ginklus filmavimui ruošė trys žmonės – juos patikrino ginklininkas ir pirmasis režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas – tik tada jie buvo perduoti ginklus naudojančiam aktoriui.

Tyrėjų teigimu, J. Souza nežinojo, ar kas nors tikrino filmavimo aikštelėje buvusius žmones, ar jie su savimi neturi kovinių šaudmenų.

„Tikrinami tik ginklai, kad juose nebūtų kovinių šaudmenų. Joelio (Souzos) teigimu, nei įvykio vietoje, nei aplink ją neturėjo būti kovinių šaudmenų,“ – rašoma policijos pareiškime.

„Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, kuri pareikalavo Halyna Hutchins, žmonos, mamos ir stipriai mylimos mūsų kolegės gyvybės“, – kitą dieną po nelaimės savo tviterio paskyroje parašė A. Baldwinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt