Veidai

2021.10.26 14:55

Baldwino istorijoje – nauji atgarsiai: ginklą aktoriui padavęs asmuo jau anksčiau pasižymėjo nesaugiu elgesiu

LRT.lt2021.10.26 14:55

Juostos „Rust“ filmavimo aikštelėje nuaidėjęs aktoriaus Aleco Baldwino šūvis, pasibaigęs operatorės Halyna Hutchins mirtimi ir režisieriaus Joelio Souza`os sužalojimu, užminė mįslę, ar buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Drauge su juostos režisieriaus padėjėju Davidu Hallsu, prieš incidentą apžiūrėjusiu ginklą, dirbę asmenys CNN tikina, kad tai – ne pirmas abejonių keliantis kartas.

Kaip rašo CNN, tapatybės nepanorę atskleisti trys filmavimo grupės nariai, kitoje filmavimo aikštelėje dirbę kartu su juostos „Rust“ režisieriaus padėjėju Davidu Hallsu, pasakojo, kad filmavimo aikštelėse jis ne visada užtikrindavo saugias darbo sąlygas.

Darbuotojai prisiminė incidentą, nutikusį filmuojant juostą „Laisvės kelias“ (angl. „Freedom`s Path“). Pasak jų, filmuojant vieną sceną, netikėtai iššovė 1800-ųjų stiliaus šautuvas. Tada dėl sprogimo garso operatorius patyrė vidinės ausies traumą.

Filmavimo grupės nariai CNN teigė, kad jiems buvo kilę abejonių dėl aktorių ir aptarnaujančio personalo saugumo dar iki to šūvio. Visi trys teigė, kad filmuojant juostą nebuvo reguliariai rengiami pasitarimai dėl saugumo, kaip kad įprasta kino industrijoje.

Kaip rašo CNN, vėliau juostos „Rust“ režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas buvo nušalintas nuo pareigų šiame projekte.

LRT.lt primena, kad šūvis, praėjusią savaitę Naujojoje Meksikoje filmuojant juostą „Rust“ pražudęs kino studijos darbuotoją, nuaidėjo aktoriui A. Baldwinui treniruojantis ištraukti rekvizito ginklą iš dėklo. Filmo režisierius Joelis Souza buvo pašautas į petį, o operatorė Halyna Hutchins žuvo ketvirtadienį Santa Fe mieste vykusios filmo scenos repeticijos metu.

Tiek režisierius J. Souza, tiek šalia jo ir H. Hutchins stovėjęs operatorius Reidas Russelas tyrėjams sakė, kad tą dieną filmavimo komandai buvo kilę sunkumų, nes dalis atlygiu ir apgyvendinimu nepatenkintų narių buvo palikę filmavimo aikštelę. Anot režisieriaus, dėl problemų su darbuotojais tą dieną jie turėjo tik vieną darbinę kamerą, kuri incidento metu nefilmavo.

J. Souza tyrėjui taip pat patvirtino, kad filmavimo aikštelėje girdėjo terminą „šaltasis ginklas“, reiškiantį, kad šaunamasis ginklas turėjo būti neužtaisytas.

Remiantis policijos pranešimu, J. Souza sakė, kad ginklus filmavimui ruošė trys žmonės – juos patikrino ginklininkas ir pirmasis režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas – tik tada jie buvo perduoti ginklus naudojančiam aktoriui.

Tyrėjų teigimu, J. Souza nežinojo, ar kas nors tikrino filmavimo aikštelėje buvusius žmones, ar jie su savimi neturi kovinių šaudmenų.

„Tikrinami tik ginklai, kad juose nebūtų kovinių šaudmenų. Joelio (Souzos) teigimu, nei įvykio vietoje, nei aplink ją neturėjo būti kovinių šaudmenų,“ – rašoma policijos pareiškime.

„Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, kuri pareikalavo Halyna Hutchins, žmonos, mamos ir stipriai mylimos mūsų kolegės gyvybės“, – kitą dieną po nelaimės savo tviterio paskyroje parašė A. Baldwinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt