Veidai

2021.10.25 14:36

Aiškėja mirtino incidento detalės: ginklas pats iššovė, kai Alecas Baldwinas treniravosi jį ištraukti

LRT.lt2021.10.25 14:36

Šūvis, praėjusią savaitę Naujojoje Meksikoje filmuojant juostą „Rastas“ (angl. „Rust“) pražudęs kino studijos darbuotoją, nuaidėjo aktoriui Alecui Baldwinui treniruojantis ištraukti rekvizito ginklą iš dėklo – taip teigiama filmavimo aikštelėje įvykusio incidento metu sužeisto režisieriaus rašytiniuose parodymuose, praneša „CNN“.

Filmo režisierius Joelis Souza buvo pašautas į petį, o operatorė Halyna Hutchins žuvo ketvirtadienį Santa Fe mieste vykusios filmo scenos repeticijos metu.

Remiantis sekmadienį Santa Fe apskrities šerifo tarnybos išplatintu pranešimu, J. Souza su tyrėjais kalbėjosi penktadienį.

Pasak režisieriaus, A. Baldwinas sėdėjo suole bažnyčios pastato dekoracijose ir treniravosi kryžminį ginklo ištraukimą. Kryžminiu ginklo ištraukimu vadinamas ginklo, esančio priešingoje nei traukiančioji ranka kūno pusėje pritvirtintame dėkle, ištraukimas.

J. Souza, kaip teigiama policijos pranešime, žiūrėjo per opeatorės H. Hutchins petį, kai pasigirdo kažkas panašaus į švilptelėjimą ir garsų pokštelėjimą, o netrukus po to ji suvaitojo, kad skauda pilvą, ir prisidengė ties juosmeniu ranka.

Tyrėjai taip pat apklausė tuo metu šalia J. Souzos ir H. Hutchins stovėjusį operatorių Reidą Russellą.

Jis prisiminė, kad H. Hutchins sakė nejaučianti kojų, o medikai bandė padėti ant grindų gulinčiai moteriai.

Tiek J. Souza, tiek Russellas pripažino, kad tą dieną jiems buvo kilę sunkumų, nes dalis atlygiu ir apgyvendinimu nepatenkintų filmavimo komandos narių buvo palikę filmavimo aikštelę. Anot režisieriaus, dėl problemų su darbuotojais tą dieną jie turėjo tik vieną darbinę kamerą, kuri incidento metu nefilmavo.

J. Souza tyrėjui taip pat patvirtino, kad filmavimo aikštelėje girdėjo terminą „šaltasis ginklas“, reiškiantį, kad šaunamasis ginklas turėjo būti neužtaisytas.

Remiantis policijos pranešimu, J. Souza sakė, kad ginklus filmavimui ruošė trys žmonės – juos patikrino ginklininkas ir pirmasis režisieriaus padėjėjas – tik tada jie buvo perduoti ginklus naudojančiam aktoriui.

Tyrėjų teigimu, J. Souza nežinojo, ar kas nors tikrino filmavimo aikštelėje buvusius žmones, ar jie su savimi neturi kovinių šaudmenų.

„Tikrinami tik ginklai, kad juose nebūtų kovinių šaudmenų. Joelio (Souzos) teigimu, nei įvykio vietoje, nei aplink ją neturėjo būti kovinių šaudmenų,“ – rašoma policijos pareiškime.

Policijos pranešime rašoma, kad R. Russellas tyrėjams sakęs, jog A. Baldwinas „bandė paaiškinti, kaip jis ketina ištraukti ginklą iš dėklo, ir kur bus jo ranka, kai ginklas bus ištraukiamas“.

Paklaustas, kaip A. Baldwinas elgėsi su ginklu, R. Russellas tyrėjams sakė, kad aktorius buvo labai atsargus ir prisiminė ankstesnį atvejį, kai A. Baldwinas įsitikino, kad ginklas yra saugus, ir pasirūpino, kad tuo momentu, kai bus šaudoma, aplinkui nebūtų vaikų.

Siekiant gauti filmuotą medžiagą, filmavimo aikštelėje naudotas vaizdo kameras, kompiuterinę įrangą ir atminties korteles, buvo išduotas kratos orderis.

Niekam nebuvo pateikti kaltinimai dėl šio įvykio. Santa Fe apygardos šerifo biuras pranešė trečiadienį ketinantis surengti spaudos konferenciją, kurios metu daugiau papasakos apie šį incidentą.

LRT.lt primena, kad incidentas įvyko praėjusį ketvirtadienį Bonanza Kriko rančoje netoli Santa Fė, kur neretai sukami Holivudo filmai.

Filmavimo aikštelėse paprastai laikomasi griežtų taisyklių dėl rekvizito ginklų naudojimo.

„Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, kuri pareikalavo Halyna Hutchins, žmonos, mamos ir stipriai mylimos mūsų kolegės gyvybės“, – kitą dieną po nelaimės savo tviterio paskyroje parašė A. Baldwinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt