Veidai

2021.10.22 23:35

Aleco Baldwino filmavimo aikštelėje nušauta operatorė Haylyna: kylanti žvaigždė Holivude iš Ukrainos

BNS, LRT.lt2021.10.22 23:35

Penktadienį pasaulį sukrėtė žinia – Holivudo žvaigždė Alecas Baldwinas filmavimo metu netyčia nušovė operatorę Haylyną Hutchins. Aktorius sako, kad „jo širdis plyšta“ dėl šios nelaimės, o tuo metu kolegos, prisimindami operatorę, kalba apie daug žadėjusį jos talentą.

Kylanti žvaigždė

Los Andžele gyvenusi H. Hutchins 2019 metais buvo išrinkta kaip viena iš Amerikos kinematografijos kylančių žvaigždžių, rašoma jos interneto svetainėje.

Jame nurodoma, kad iš Ukrainos kilusi H. Hutchins augo vienoje sovietų karinėje bazėje prie poliaračio.

Johno Lindley ir Rebeccos Rhine iš Tarptautinės kinematografininkų gildijos (ICG) bendrame pareiškime sakoma, kad naujienos apie H. Hutchins žūtį yra „sukrečiančios“.

„Detalės šiuo metu neaiškios, bet stengiamės sužinoti daugiau ir remiame nuodugnų šio tragiško įvykio ištyrimą. Tai baisi netektis, gedime savo Gildijos šeimos nario“, – sakoma žurnalo „Variety“ paskelbtame pareiškime.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka nurodė, kad žuvusi operatorė turėjo šios šalies pilietybę.

„Ukrainos užsienio reikalų ministerija gavo patvirtinimą, kad Halyna Hutchins, žuvusi per filmavimą JAV, turėjo Ukrainos pilietybę. Ukrainos generalinis konsulatas San Fransiske aiškinasi aplinkybes ir bendradarbiauja su amerikiečių teisėsaugininkais atliekant tyrimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė atstovas.

Pasak O. Nikolenkos, diplomatiniai darbuotojai taip pat bando susisiekti su žuvusiosios artimaisiais, kad suteiktų jiems konsulinę ir teisinę pagalbą.

A. Baldwinas išplatino atsiprašymą

„Nėra žodžių, kurie galėtų išsakyti mano šoką ir liūdesį dėl šios tragiškos nelaimės, atėmusios gyvybę Halynai Hutchins, žmonai, motinai ir labai mūsų vertintai kolegei“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mano širdis plyšta dėl jos vyro, jų sūnaus ir visų, kurie pažinojo ir mylėjo Halyną“, – pridūrė jis.

„Visi aktoriai ir filmavimo grupė visiškai priblokšti šiandienos tragedijos; nuoširdžiausiai užjaučiame Halynos šeimą ir artimuosius, – sakoma vesterno „Rastas“ (Rust), kuriame A. Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį, komandos pareiškime. – Sustabdėme filmą neapibrėžtam laikui ir visiškai bendradarbiaujame su Santa Fė policijos departamento tyrėjais.“

Primename, kad Kino operatorė Halyna Hutchins ir režisierius Joelis Souza „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“, sakoma Santa Fė šerifo biuro pranešime.

Sužeista 42 metų moteris buvo sraigtasparniu nugabenta į ligoninę, bet vėliau mirė, nurodė teisėsauga. J. Souza buvo greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į kitą ligoninę; jam suteikta skubioji pagalba.

Vėliau J. Souza buvo paleistas iš ligoninės, tviteryje pranešė „Rasto“ aktorė Frances, cituodama iš jo gautą žinutę.

„Poną Baldwiną apklausė detektyvai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas Juanas Riosas.

„Jis pateikė parodymus ir atsakė į jų klausimus. Jis atvyko savanoriškai, o pasibaigus apklausoms išėjo iš pastato. Jokie kaltinimai nepateikti, niekas neareštuotas“, – sakė atstovas.

J. Riosas sakė „The New York Times“, kad šaudymas įvyko viduryje scenos, kuri buvo repetuojama ar filmuojama.

Vietos laikraštis „Santa Fe New Mexican“ paskelbė nuotraukų, kuriose A. Baldwinas atrodo susisielojęs. Skelbiama, kad nuotraukos po tragedijos buvo padarytos šerifo biuro automobilių stovėjimo vietoje.

Pasak laikraščio, jo reporteris matė aktorių verkiantį po tyrėjų apklausos.

A. Baldwino atstovas žurnalui „People“ ketvirtadienį sakė, kad „šiandien Naujojoje Meksikoje „Rasto“ filmavimo aikštelėje įvyko nelaimė, susijusi su nesėkmingai iššovusiu rekvizito ginklu su tuščiais šoviniais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt