Veidai

2021.10.22 19:13

Aktorius Baldwinas nutraukė tylą po tragiškos nelaimės: „Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį“

LRT.lt, BNS2021.10.22 19:13

Po tragiškos nelaimės – pirmasis JAV aktoriaus Aleco Baldwino pareiškimas: „Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį“. Aktorius netyčia rekvizito ginklu nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė Naujojoje Meksikoje kuriamo filmo režisierių.

„Nėra žodžių, galinčių perteikti mano šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, kuri pareikalavo Halyna Hutchins, žmonos, mamos ir stipriai mylimos mūsų kolegės gyvybės“, – savo tviterio paskyroje rašo A. Baldwinas.

Jis nurodė, kad bendradarbiauja su policija tiriant šią nelaimę.

„Palaikau kontaktą su jos vyru, siūlau jam ir jo šeimai paramą. Man plyšta širdis dėl jos vyro, sūnaus ir visų, kurie pažinojo ir mylėjo Halyna“, – rašo aktorius.

Incidentas įvyko šioje pietvakarinėje valstijoje filmuojant scenas vesternui „Rastas“ (Rust), kuriame A. Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį. Dėl šios nelaimės jokie kaltinimai nebuvo pateikti, aplinkybės tiriamos.

Kino studijos darbuotoja Halyna Hutchins ir režisierius Joelis Souza „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“, sakoma Santa Fė šerifo biuro pranešime.

Sužeista 42 metų moteris vėliau mirė, nurodė teisėsauga.

„Detektyvai tiria, kaip ir iš kokio tipo įtaiso buvo iššauta“, – pridūrė šerifo biuras.

Holivudo naujienų tinklalapis „Deadline“ anksčiau citavo neįvardytą šaltinį, sakiusį, kad „vienas iš pagrindinių aktorių kolektyvo narių“ iššovė iš ginklo per repeticiją, nežinodamas, kad jis užtaisytas koviniais šoviniais.

Pašauta moteris, kuri vėliau mirė, buvo nuskraidinta sraigtasparniu į Naujosios Meksikos universiteto ligoninę.

48 metų režisierius buvo greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į kitą ligoninę; jam teikiama skubioji pagalba.

Filmavimo grupės atstovė savaitraščiui „The Hollywood Reporter“ sakė, kad nelaimingas atsitikimas įvyko iššovus iš tuščiais šoviniais užtaisyto ginklo.

Šerifo atstovas sakė leidiniui, kad sužeisto režisieriaus „būklė kritinė“.

Incidentas įvyko Bonanza Kriko rančoje netoli Santa Fė, kur neretai sukami Holivudo filmai.

Filmavimo aikštelėse paprastai laikomasi griežtų taisyklių dėl rekvizito ginklų naudojimo, bet per daugelį metų yra įvykęs ne vienas su jais susijęs incidentas.

Bene žinomiausias iš jų įvyko 1993 metais, kai Brandonas Lee, legendinio Rytų kovų menų filmų žvaigždės Bruce'o Lee sūnus, žuvo kuriant filmą „Varnas“ (The Crow). Tąsyk irgi buvo iššauta iš ginklo, turėjusio šaudyti tuščiais šoviniais.

A. Baldwinas yra naujosios juostos vienas iš prodiuserių. Jis vaidina XIX amžiaus banditą Harlandą Rastą, sprunkantį nuo persekiotojų su savo vaikaičiu, kuris buvo nuteistas myriop už žmogžudystę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt