Veidai

2021.10.22 16:41

Dubajuje viešintis Ignas Krupavičius dalijasi įspūdžiais iš „EXPO 2020“: Lietuva – viena atsakingiausių dalyvių

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.22 16:41

Penktadienį Dubajuje vykstančioje „EXPO 2020“ – Lietuvos nacionalinė diena. Parodoje lankosi ir LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Ignas Krupavičius, kuris su laidos „Laba diena, Lietuva“ žiūrovais pasidalijo karščiausiais įspūdžiais.

Šiandien „EXPO 2020“ prasidėjusioje Lietuvos nacionalinėje dienoje, kurią atidarė Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė, išskirtinis dėmesys skiriamas Lietuvoje sukurtoms naujausioms technologijoms, žiedinei ekonomikai, atsinaujinančiai energetikai ir kitiems šiuolaikiniams sprendimams.

Laba diena, Lietuva. Kaip Lietuva prisistato „Expo“ parodoje ir kokio dėmesio sulaukia?

Atidarymo ceremoniją stebėjęs I. Krupavičius šypsosi, kad daug ausiai malonių žodžių išgirdo ir iš parodos šeimininkų, kurie patikino, kad 13 kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo parodoje dalyvaujanti Lietuva – viena atsakingiausių parodos dalyvių, visada spinduliuojanti idėjomis ir inovacijomis.

„Net ir „EXPO“ televizija į mūsų paviljoną pafilmuoti buvo atėjusi porą kartų. Spėju, ne filmuoti jie čia ateina, o šakočio paskanauti“, – šypsojosi Ignas.

Jam ši pasaulinė paroda jau penktoji – prieš tai jis jau buvo Šanchajuje, Milane, Pietų Korėjoje, Kazachstane.

„Pandemija pasitarnavo JAE, kad jie turėjo daugiau laiko pasiruošti šiai parodai. Taigi pasiruošimas labai skrupulingas, nepamatysi čia lankytojų nedėvinčių veido kaukių, po paviljonus važinėja robotai policininkai, kurie prižiūri saugumą.

Beje, pastebiu, kad Kinijoje vykusioje parodoje pagrindiniai lankytojai buvo vietos žmonės, čia dalyvauja žmonės iš skirtingų pasaulio šalių, akivaizdu, jog yra didelis susidomėjimas, tad megzti naudingus kontaktus ganėtinai lengva. Be to, palyginti su estais ar latviais, mūsų paviljonas didžiausias, Lenkija niekuo nenusileidžia“, – pasakojo Ignas.

Ką galima pamatyti ir sutikti mūsų paviljone – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše:

Laba diena, Lietuva. Kaip Lietuva prisistato „Expo“ parodoje ir kokio dėmesio sulaukia?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt