Veidai

2021.10.24 17:20

Katerina Voropaj ir 8 jos šokdinti vyrai: per 15 metų šokių projektuose – ir pergalės skonis, ir likimo pokštai

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.10.24 17:20

Žinomus atlikėjus ir eterio veidus televizijos šokių projektuose šokdinanti choreografė ir šokių pedagogė Katerina Voropaj ir pati šiandien yra ne mažesnė žvaigždė. Ji šokių projektuose sukasi nuo tada, kai eteryje pasirodė pirmasis. O daugiau nei per dešimtmetį buvo visko: aštuoni šokių partneriai, šimtai valandų repeticijose, tūkstančiai nuostabių akimirkų, truputis liūdesio ir daug juoko. Juk kartais ant parketo nutinka ir nenumatytų kuriozų.

Trečio LRT TELEVIZIJOS projekto „Šok su žvaigžde“ sezono dalyviai žiūrovams jau padovanojo po tris įsimintinus pasirodymus. Šiandien niekam nereikia pristatyti nei projekto formato, nei ant parketo su žinomais atlikėjais, aktoriais, sportininkais ar eterio veidais besisukančių profesionalių šokėjų. Viena tokių – K. Voropaj, kuri pasirodė jau pačiame pirmame lietuviškame šokių projekte.

Dabar gatvėje pamatę Kateriną praeiviai šypsosi, siunčia linkėjimus ir palaikymo žinutes socialiniuose tinkluose. Jos kelias televizijoje prasidėjo prieš 15 metų, kai 2006-ųjų rudenį Lietuvos televizija pakvietė žiūrovus šeštadienio vakarus leisti su projektu „Lietuvos šokių 10“. Tada Katerinai buvo vos 20 metų.

Lietuvos šokių 10, IV laida, II dalis

„Tai buvo nauja patirtis visiems: ir prodiuseriams, ir operatoriams, ir šokėjams... Nežinojome, kas mūsų laukia. Pamenu, kaip mes, šokėjai, bijojome kamerų. Vis pajuokaudavome, kad mums visiems taip smagu repeticijose ir ant parketo, būtų tobula, jei mūsų dar ir nefilmuotų, – su šypsena pasakoja Katerina. – Tiesa, nesupratome, kodėl mes turėjome derintis prie kamerų, atrodė, kad mes šokame, tad tegul kameros derinasi prie mūsų. Šiandien jau niekam nekyla tokių klausimų. Nors žinome, kad kiekvienas pasirodymas kuriamas atsižvelgiant į operatorių darbą, kamerų jau net nepastebime.“

Lietuvos šokių 10, V laida, II dalis

Kiekvienas „Šok su žvaigžde“ dalyvis pasakoja, kiek daug laiko ir pastangų įdeda, kad per savaitę būtų sukurtas žiūrovus paperkantis ir kuo aukštesnius komisijos balus pelnyti galintis pasirodymas. Taigi antakiai pakyla prisiminus, kad kiekvieną savaitę „Lietuvos šokių 10“ poros paruošdavo po du pasirodymus – vieną standartinį ir vieną Lotynų Amerikos šokį.

„Iš tiesų tuo metu kompozicijos buvo daug paprastesnės, nebuvo tokių sudėtingų choreografinių sprendimų ar triukų, kokius matome šiandien“, – paaiškina šokėja, pastebinti, kad per 15 gyvavimo metų Lietuvoje šokių projektai labai pasikeitė.

Per daugiau nei dešimtmetį keitėsi ir Katerinos šokių partneriai – iš viso šokėja jų turėjo aštuonis.

Pirmame „Lietuvos šokių 10“ sezone šokių pasaulio duris ji pravėrė Vaidui Kukarėnui ir su juo užėmė trečią vietą. Kitą sezoną ji pasirodė su atlikėju Stanislavu Stavickiu-Stano. Kai panašių šokių projektų atsirado ir kitų televizijų eteryje, K. Voropaj iki pusfinalio nužingsniavo su dainininku Deividu Norvilu-Deiviu, pergalės skonį patyrė su atlikėju Donatu Montvydu, šokio paslapčių puikiai sekėsi mokyti ir atlikėją Juozą Butnorių, išgarsėjusį su „Ventukais“.

Po šiokios tokios pertraukos į televiziją žiūrovų pamilta šokėja sugrįžo, kai per LRT TELEVIZIJĄ pradėtas rodyti pagal BBC formatą kuriamas „Šok su žvaigžde“. Ir pirmame, ir antrame sezonuose su savo partneriais choreografu Pauliumi Šinkūnu ir floristu Edgaru Vegiu ji užėmė trečią vietą. Šį sezoną prizinės vietos siekia drauge su atlikėju Jurgiu Brūzga.

Šok su žvaigžde. Jurgis Brūzga ir Katerina Voropaj. I laida

„Kiekvienas pasibaigęs projektas palieka gerų emocijų ir šiltų prisiminimų. Repetuodami pasirodymams ant parketo, drauge praleidžiame labai daug laiko, taigi nenuostabu, kad čia užsimezga labai gražių draugysčių.

Galbūt nesusitinkame kiekvieną savaitgalį atsigerti kavos, tačiau jei netyčia kur nors pasimatome, veidą papuošia šypsena, smalsu sužinoti, kas kuo gyvena, kartu ir prisiminti projekto laikus. Jei reikia pagalbos dėl muzikos ar garso takelio, iškart skambinu Stano, su Pauliumi visad galiu pasitarti choreografijos klausimais ir panašiai. Kartais suveda ir labai gražios progos – kai Vaidas Kukarėnas tuokėsi, man atiteko garbė sukurti jam vestuvinį šokį“, – šypsosi Katerina.

Ji sako, kad kiekvienas partneris – labai skirtingas, tai atsispindi ir drauge jų kuriamuose pasirodymuose. Kiekvienas jų savaip prisideda ir prie šokio atsiradimo. Pavyzdžiui, Stano apgalvodavo garso takelius, Deivis negailėjo aktorinių ir režisūrinių sprendimų, Paulius – choreografinių.

Ir visai nesvarbu, kad atlikėjai yra pratę prie kamerų ir dėmesio, prieš išeidami ant parketo jaudinasi ir pramogų pasaulio vilkai. „Juk šokiai jiems – nauja sritis. Jei man reikėtų padainuoti, aš taip pat labai jaudinčiausi. – šypteli Katerina. – Taigi su kiekvienu iš jų prieš eidami ant parketo turėjome savų ritualų. Pavyzdžiui, su Donatu ką nors garsiai sušukdavome ir labai smarkiai suplodavome delnais, taip lyg išjudindami kraujotaką.

Su Edgaru apsikabindavome ir ramiai pakvėpuodavome, apsikeisdavome energija ir nusiramindavome. Tiesa, su Jurgiu savo ritualo dar neatradome.“

Šok su žvaigžde. Edgaras Vegys ir Katerina Voropaj. Trečias šokis, finalas

Katerina atskleidžia, kad siekiant išvengti netikėtumų apgalvojamos net menkiausios smulkmenos: nuo rekvizitų, kostiumų ar batelių iki šepetėlio ir ricinos aliejaus, kuriuo tepami šokėjų bateliai, kad neslystų per pasirodymą.

Tačiau ne viskas priklauso nuo šokėjų, ir kuriozinių situacijų vis tiek pasitaiko. „Pamenu, su Pauliumi šokome tango, rimtą, aistringą šokį. Šokio pabaigoje darėme vieną paskutinių figūrų ir reikėjo pritūpti. Išgirdau yrančių siūlių garsą – Pauliui suplyšo kelnės“, – vieną aikštelėje nutikusių kuriozų prisiminė Katerina.

Tiesa, šokėja sako, kad džiugesį šokių aikštelėje kartais kiek apkartina liūdesys. „Susibičiuliaujame su visais projekto dalyviais. Pamenu, „Lietuvos šokių 10“ netgi repetuodavome visi vienoje salėje, taigi visi buvome kaip šeima. „Šok su žvaigžde“ dalyviai dažniausiai pasimato tik per tiesioginį eterį, tačiau vis tiek gražiai bendrauja.

Taigi, nors kiekvieną šeštadienį kiek sukausto baimė dėl tavo likimo, visuomet spaudžia širdį, kai turi su kuo nors atsisveikinti. Labai skaudu. Juk visi puikiai žinome, kiek laiko ir pastangų įdėta į kiekvieną pasirodymą“, – atsidūsta šokėja.

Šok su žvaigžde. Jurgis Brūzga ir Katerina Voropaj. II laida
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt