Veidai

2021.10.22 11:03

Kolegos mirtimi pasibaigęs Baldwino šūvis filmavime priminė – toks pat likimas ištiko ir Brandoną Lee

LRT.lt2021.10.22 11:03

Kraupus incidentas, kai aktorius Alecas Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė režisierių, priminė: nors filmavimo aikštelėse laikomasi saugumo reikalavimų, tai – ne pirmasis nelaimingas atsitikimas. Nuo ginklo, turėjusio šauti tuščiais šoviniais, žuvo Bruce`o Lee sūnus Brandonas Lee, toks pats likimas ištiko ir 26-erių aktorių Joną-Eriką Hexumą.

Spalio 21 d. JAV pareigūnai pranešė, kad garsus aktorius A. Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė Naujojoje Meksikoje kuriamo filmo režisierių. Incidentas įvyko filmuojant scenas vesternui „Rust“, kuriame A. Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime nurodoma, kad kino studijos darbuotoja Halyna Hutchins ir režisierius Joelis Souza „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“. Sužeista 42-ejų moteris vėliau mirė, 48-erių režisierius greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į kitą ligoninę, jam teikiama skubioji pagalba. Įvykio aplinkybės tiriamos.

Šis kraupus įvykis priminė, kad nors filmavimo aikštelėse paprastai laikomasi griežtų taisyklių dėl rekvizito ginklų naudojimo, per daugelį metų yra įvykęs ne vienas su jais susijęs nelaimingas atsitikimas.

1993 m. filmavimo aikštelėje, filmuojant juostą „Varnas“ (angl. „The Crow“), žuvo 28-erių garsaus aktoriaus Bruce`o Lee sūnus Brandonas Lee. Tąsyk irgi buvo iššauta iš ginklo, turėjusio šaudyti tuščiais šoviniais.

Vėliau policijos pareigūnai nustatė, kad mirtinai aktorių sužalojusi kulka pateko į Brandono Lee pilvą ir įstrigo stubure. Po kelių valandų dėl vidinių sužalojimų, kraujo netekimo ir širdies nepakankamumo, aktorius mirė ligoninėje.

Tada tragediją išgyvenę jauno vyro artimieji, dabar, apskriejus žiniai apie A. Baldwino incidentą, pasisakė tviteryje.

„Mūsų širdys yra kartu su Halynos Hutchins, Joelio Souza`os ir kitų, nukentėjusių incidento filmuojant „Rust“ metu, šeimomis. Niekas neturėtų žūti nuo ginklo filmavimo aikštelėse. Taškas“, – rašoma socialinio tinklo paskyroje, kurią, anot užsienio žiniasklaidos, administruoja Brandono Lee sesuo Sharon Lee.

1984 m. nuo kulkos filmavimo aikštelėje žuvo 26-erių modelis ir aktorius Jonas-Erikas Hexumas. Filmuodamasis juostoje „Cover Up“, aktorius pertraukos tarp filmavimų metu su tuščiais šoviniais užtaisytu ginklu žaidė rusišką ruletę.

Šūvis pažeidė vyro kaukolę ir sukėlė vidinį smegenų kraujavimą. J. E. Hexumas buvo greitai nugabentas į ligoninę, tačiau medikai jo gyvybės nebeišgelbėjo – po 6 dienų vyrui buvo konstatuota smegenų mirtis, rašo „Entertainment Weekly“.

Filmavimo aikštelėse nutinka ir kitokių nelaimingų atsitikimų. Štai praėjusį mėnesį, filmuojant „Netflix“ filmą „Me Time“, nuo filmo scenoms reikalingų konstrukcijų nukrito ir smarkiai susižalojo 38-erių filmavimo komandos narys, primena „Los Angeles Time“.

2017 m., filmuojant aštuntąjį serialo „Vaikštantys numirėliai“ sezoną, atlikdamas triuką po sunkių sužalojimų žuvo kaskadininkas Johnas Berneckeris.

Praėjusiais metais, filmuojant realybės šou, transliuojamą per „Discovery“ kanalą, nukritus sraigtasparniui žuvo trys žmonės: 59-erių pilotas ir dar du 45-erių filmavimo komandos nariai, rašo „Hollywood Reporter“. Šis incidentas iki šiol laikomas vienu tragiškiausių įvykių, nutikusių Kalifornijos filmavimo aikštelėse.

1981 m. Tunise, filmuojant juostą „Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai“, aktorius Johnas Rhysas-Davies`as pasigavo cholerą. Ilgai kovojęs su infekcija ir pakilusia temperatūra, aktorius vos išgyveno.

1982 m., filmuojant „Rembo: Pirmasis kraujas“, Sylvesteris Stallone patyrė ne vieną kūno sužalojimą: atliekant kaskadinius triukus, jam lūžo šonkauliai, kūną nusėjo mėlynės, aktorius per plauką neteko nykščio, rašo „Film `89“.

Per incidentą „Pepsi“ reklamos filmavimo metu 1984 m. nukentėjo ir muzikos pasaulio legenda Michaelas Jacksonas. Per anksti iššovus fejerverkams, dainininkas patyrė II ir III laipsnio kūno ir galvos nudegimus.

Už tai atlikėjas iš įmonės prisiteisė 1,5 mln. JAV dolerių, už kuriuos įrengė nudegimus patyrusių vaikų gydymo centrą, rašo „MTV News“. Neoficialiai kalbama, kad po šio incidento išsivystė M. Jacksono priklausomybė nuo nuskausminamųjų vaistų ir plastinių operacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt